Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
НЕГА ЛИЦА

Да ли знате шта су МАСКНЕ и како да их се решите? Скините епидемиолошку маску са лица и погледајте све те ИРИТАЦИЈЕ

Акне и бубуљице које се јављају у пределу лица покривеног маском стварају праве проблеме и мушкарцима и женама

1617914986_Depositphotos_426434426_s-2019.jpg
Фото: Depositphotos
Oglas

Медицинска и епидеимолошка маска штити нас од корона вируса, али нашу кожу лица непрестано иритирају стварајући проблеме са бубуљицама и акнама, које се упале, иритирају поновним стављањем маске и коначно, остављају флеке на лицу. Све ове иритације, козметичари и дерматолози насвали су маскнама.

Прочитајте још: Сва правила чешљања косе: Ситнице могу да утичу на њен квалитет

Доносимо вам пар савета како да лечите бубуљице које изазива маска, али и да их спречите од даљег ширења и појављивања.

Појава маскни може се спречити ношењем маске од природног материјала. Свила и памук су, на пример, идеални за кожу, јер не изазивају трење и одржавају природну хидратацију коже, омогућавајући јој да дише...

1. Користите препарате који садрже бензол пероксид који ефикасно уништава бактерије на лицу и отчепљује запушене поре.

Хидратација лица
Довољна хидратација је кључ спречавања појаве маскни. Особе које имају проблема са акнама су често у страху од хидрирања коже, али она је изузетно важна за сваки тип коже. Користите производе за хидратацију осетљиве коже са хијалуронском киселином, који имају умирујући ефекат како би нахраниле кожу лица, али и одржале његову површину нетакнутом.

2. Препарати који садрже салицилну киселину су идеални за лечење акни и бубуљица, јер она делује антифламаторно и прочишћава поре.

3. Користите производе на бази сумпора који убија бактерије на лицу не изазивајући додатне иритације.

Прочитајте још: ПАРФЕМ није само да лепо миришете, он буди УСПОМЕНЕ и има још НЕВЕРОВАТНИХ предности

4. Уколико имате значајнији проблем са бубуљицама, посаветујте се са дерматологом који ће вам преписати прави третман за лечење маскни.

Како спречити појаву маскни?

Појава маскни може се спречити ношењем маске од природног материјала. Свила и памук су, на пример, идеални за кожу, јер не изазивају трење и одржавају природну хидратацију коже, омогућавајући јој да дише.

Прочитајте још: Милица Милша одушевила фанове ФОТОГРАФИЈОМ из младости: "Била си и остала лепотица" (ФОТО)

Перите своју маску након сваког коришћења на што већој температури. Тако ћете уклонити све бактерије и прљавштину која се накупила у току дана.

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas