Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
корисно

Грешке које правимо када КУВАМО КРОМПИР: Избегните их и биће укуснији

Куван са кором, кромпир успева да сачува чак трећину своје количине витамина Ц, док печен цео остаје храњив.

1605701060_Depositphotos_180849132_s-2019.jpg
Фото: Депосит
Oglas

Дефинитивно најраспрострањенија намирница на свету. Занимљиво је да би, хранећи се само кромпиром, човек могао да се одржи у животу и то захваљујући обиљу минерала и витамина које ова намирница поседује. А управо те важне витамине Ц, Б1 и Б2, треба знати како да се сачува и из кромпира извуче најбоље, што ћете постићи уколико настојите да избегнете ове 3 највеће грешке.

Кување огуљеног и исеченог кромпира

Куван са кором, кромпир успева да сачува чак трећину своје количине витамина Ц, док печен цео остаје храњив. Осим тога, кора кромпира садржи флуор, добро познат елемент који чува зубе и спречава каријес.

Прочитајте још: Идеалан за хладне дане: Рецепт за КАКАО, али ко ипак не би требло да га пије

Када не можете да избегнете гуљење кромпира учините то пазећи да скинете минималан слој коре јер се испод ње крије ризница беланчевина.

Замрзавање јела с кромпиром

Свеж кромпир или јела која га садрже није пожељно да замрзавате. Наиме, под температуром испод нуле скроб се претвара у шећер и постаје штетан. Дрвене кутије смештене у тамним и сувим просторијама су идеални услови за чување кромпира. Тиме ће се спречити клијање, које из кромпира извлачи храњиве вредности. Уколико клице израсту, потребно их је што пре уклонити.

Фото: Депосит

Прочитајте још: Храна коју треба да ИЗБЕГАВАТЕ након 19 часова: Определите се за нешто друго

Подгревање кромпира

Кромпир већ термички обрађен не би требало да подгревамо, јер након загревања губи своја нутритивна својства. Наиме, у самом срцу кромпира током подгревања долази до ослобађања тешких метала, тачније токсичног соланина који разбија беланчевине у организму. До тровања неће доћи конзумацијом једног подгрејаног оброка, али свакако то треба да избегавате. Нутриционисти препоручују да кромпир једете охлађен, јер се тада у њему повећава отпорни скроб.

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas