Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

ЖИВЕЛА 20 ГОДИНА У ПАКЛУ, ПА ОДЛУЧИЛА ДА ПОБЕГНЕ ИЗ ЗЛАТНОГ КАВЕЗА: Остала без динара, обогатила се сама и сада јој НИКО НИШТА НЕ МОЖЕ!

Муна Ајуб једна је од најбогатијих жена планете и својеврсна модна икона.

1747724194_profimedia-0191611974.jpg
Фото: Профимедиа
Oglas

Муна Ајуб је либанска милионерка, позната по својој раскошној колекцији високе моде и турбулентној животној причи која обухвата сиромаштво, брак са саудијским милијардером, затим развод и коначно самостални успех.

Рођена у Бејруту у хришћанској породици средње класе, Муна је детињство провела у католичком интернату, где је трпела строгу дисциплину и емотивну дистанцу од породице. 

"Била је то ноћна мора, осећала сам само беспомоћност и тугу. Сваке ноћи сам плакала и често сањала један те исти сан - носе ме у позлаћеном кавезу и спуштају испред велике беле куће, а онда бих побегла из тог кавеза и утрчавала у ту белу кућу да се сакријем. Сан би престајао када би ме часне сестре будиле да започнем још један ужасан дан", присетила се ова 67-годишњакиња, која у том добу није ни слутила да ће пола живота заиста провести у златном кавезу.

"То је трајало све до 17. године када је избио рат у Либану, а мајка ме је послала на студије у Париз. Поново сам била раздвојена од ње у тренутку када ми је била најпотребнија. Моје туга и депресија временом су постале све наглашеније, а живот у Паризу такође није био лак - ноћу сам морала да радим, а ујутру да идем на факултет, а све то време вапила сам за мајком и за утехом. Али, нисам могла себи да приуштим да ме депресија обузме и морала сам да настављам даље, као сама и беспомоћна тинејџерка", додала је.

За време студирања радила је као конобарица и упознала саудијског милијардера, познатог као Амир ал-Тарик. У 19. години се удала за њега, прешла у ислам и преселила се у Саудијску Арабију.

У то време, Насер је био саветник краља Саудијске Арабије и његово богатство је процењено на 8 милијарди долара. Данас је немогуће утврдити колико имовине и новца он заправо има, али се свакако налази на Форбсовој листи најимућнијих људи и у једном тренутку веровало се да је 12. најбогатији човек на свету.

Младу, релативно скромну девојку заслепео је и очарао џентлменским ставом, скупим поклонима и одећом са потписом најлуксузнијих модних кућа. Муна је веровала да је пронашла свог принца на белом коњу, па је без оклевања пристала да се уда за њега. Насер је уз просидбу имао и један услов - морала је да пређе на ислам. Муна се родила и одрасла је у муслиманској земљи и разумела је овај захтев; зарад своје среће прешла је из хришћанства у ислам, ни не слутећи колико ће је та жртва коштати.

Пар је стао на луди камен на великој, раскошној церемонији 1979, када је она имала 22, а он 40 година. У почетку је била срећна, али се врло брзо њен живот претворио у својеврсни затвор.

Живот у "златном кавезу"

Током 18 година брака, Муна је живела под строгим правилима: није смела да излази без дозволе, да се дружи, иде у биоскоп или чак да се смеје гласно у јавности. Насер је инсистирао да Муна носи хиџаб, тврдећи да је то минимум који једна муслиманка треба да уради. Иако је била окружена луксузом, осећала се као затвореница. Након што је њен син оболео од леукемије и лечен у САД, Муна је почела да преиспитује свој живот и одлучила да се ослободи.

"Након што сам се удала, када сам путовала у Европу, нисам смела да идем у биоскоп или код фризера, на забаве или вечере, или да се дружим са било ким. Уопште ми није било дозвољено да излазим. Отпутовала бих у Париз, купила бих најмодерније хаљине, отишла бих кући, јела бих и спавала. Без обзира да ли сам била у друштву супруга или не, имала сам гомилу телохранитеља који су ме чували и водили рачуна да дођем кући до 19 часова", испричала је ова Либанка својевремено.

Госпођа Ајуб у својој контроверзној аутобиографији "Ла Верите" пише како ју је мајка упозорила на ригорозно саудијско друштво. "Када сам прешла на ислам, знала сам да постоје одређене навике које морам да променим, али нисам ни помишљала да ће све бити толико строго", каже Муна. Она се присетила једне прилике када је испружила руку како би додирнула пар ципела на пијаци у Таифу током светог месеца Рамазана, а члан саудијске верске полиције ударио ју је штапом по руци јер је у јавности разоткрила руку. Али, било је много горих инцидената од тога.

Развод и нови почетак

Године 1996. развела се од супруга и започела нови живот у Европи. Постала је позната по својој импресивној колекцији високе моде, која броји преко 1.600 комада, и по луксузној јахти "Пхоцеа". Упркос богатству, Муна је остала приземна, често пијући кафу из аутомата и делећи сендвиче са сарадницима.

У Насеру је кључао бес, па је искористио свој утицај у арапској штампи да оцрни своју бившу супругу и покрене клеветничку кампању. Наједном, цела Саудијска Арабија ју је мрзела, а уз то је милијардер укључио две бруталне клаузуле у споразуму о разводу - морала је да напусти земљу, а деца ће остати са њим све док напуне 18 година. Такође, Муни није могао да припадне ни најмањи делић Насеровог богатсва. Ипак, није се усудио да јој одузме скупоцене поклоне које је добијала током брака, како не би нарушио свој имиџ у саудијском друштву.

Након развода, Муна је све изгубила и преселила се у Париз. 

Захваљујући својим везама у високом друштву, Муна је направила профитабилну инвестицију. Продала је већину скупоценог накита, укључујући и дијаманте непроцењиве вредности, који је поседовала и новац уложила у луксузну јахту "Пхоцеа". Сама јахта је коштала око седам милиона долара, али је она уложила још око 20 милиона долара како би је модернизовала и учинила ексклузивнијом. Муна је очито имала савршен пословни њух - јер је јахта постала екстремно популарна, а богаташи су чекали у реду да је изнајме на неколико дана.

Ова способна, лепа жена почела је да зарађује милиона и уажући у луксузне некретнине, за неколико кратких година прикупивши скоро пола милијарди долара! Богатство јој је донело сигурност и статус у друштву, али и могућност да настави да ужива у својој страсти према моди - данас има невероватну колекцију од преко 10 хиљада одевних предмета са потписом најлуксузнијих модних кућа. До те мере је веран купац високе моде, да многи брендови имају манекенке са мерама које одговарају оним које има Муна, како она сама не би морала да долази на пробу.

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas