Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

ДЕЧЈА ПСИХОЛОГИЈА: 10 особина деце које могу бити последица недовољне родитељске љубави

Особе које у детињству нису имале довољно родитељске љубави, у каснијем животу тешко развијају односе са другим људима

1683119799_dete-tuzno-Shutter.jpg
Пхото: Схуттерстоцк
Oglas

Неке грешке које родитељи направе могу да униште читав живот њиховој деци. Наиме, особе које у детињству нису имале довољно родитељске љубави, у каснијем животу тешко развијају односе са партнерима, својом децом, колегама, пише Стил.

Које последице недовољне родитељске љубави походе децу кад одрасту? Како да препознамо такву особу, и како да јој помогнемо? Психолози су издвојили 10 особина које одликују запостављену децу:

1. Не верују људима

Честе промене, свађе и одбацивања веома негативно делују на развој осећаја повремења. Ако дете није одрастало у стабилној околини, касније ће му бити јако тешко да верује људима, због чега ће имати проблеме на приватном плану.

2. Имају проблеме у љубавним везама

Они и у одраслом животу стреме ка ономе на шта су навикли - токсичним људима и зависним везама. Многа невољена деца на крају завршавају у незрелим и несрећним браковима. Жене које нису вољене у детињству најчешће бирају ожењене мушкарце, а мушкарци желе да што чешће мењају сексуалне партнерке, а све то како би себи доказали да су вредни љубави.

3. Лоше контролишу емоције

Како одрастају, деца уче да препознају туђе емоције и издражавају своја осећања кроз речи и гестикулацију. Невољена деца често никада не науче да контролишу страх и разумеју негативне емоције. Такве особе никад не постану емотивно стабилне.

4. Мучи их страх од грешака

Несигурне особе које се веома плаше да не направе грешку често су одрастале уз потпуно незаинтересоване родитеље.

5. Остају вечита деца

Деца која нису имала право детињство пуно љубави често никада заправо не одрасту. Чини се као да су одлучили да заувек остану деца - верују да сви људи око њих нешто морају али они сами не, не понашају се лепо, склони су зависностима, одбијају да раде, оснују своју породицу...

6. Склони су депресији и повећана анксиозност

Невољена деца често касније имају менталних проблема. Емотивна хладноћа родитеља узрок је њихове депресије и хроничне анксиозности кад одрасту.

7. Изузетно су рањиви

Целог живота их прати страх од одбацивања и напуштања. Ова фобија говори да је дете било невољено и да се осећало сувишним.

8. Недостаје им самопоуздање

Невољено дете је када одрасте неодлучно и има паничан страх када треба да донесе важну одлуку. Овакви људи често су спремни да раде најтеже послове на најмањи новац, јер верују да нису вредни ничег бољег.

9. Често воде живот далеко од породице

Како им је контакт са родитељима који их нису волели болан, оваква деца када одрасту избегавају да се виђају са блиским рођацима. Обично се селе у друге градове или првом приликом почињу да живе сами.

10. Имају проблеме са сопственом децом

Није чудно ако невољено дете касније такође буде хладно према свом детету, несвесно копирајући своју мајку или оца. Али, могуће је и сасвим обрнуто - знајући колико је њима љубав недостајала, невољена деца својим наследницима пружају превише, а ниједна крајност није добра.

 

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas