Pravite li OVE GREŠKE sa svojim kupaćim kostimom? Koban POTEZ zbog kog izgleda OFUCANO

08. 07. 2020. 000000 19:00

Foto: Depozit

Ako ste među onim srećnicima koji će celo leto provesti u kupaćem kostimu, blago vama! No, znate li kako se pravilno brinuti i održavati kostime koji su napravljeni od osetljivih materijala, a koju svakodnevno izlažete suncu, soli ili hloru?

Pročitajte još: Spasite svoje novčanike: TRI GREŠKE koje svaka žena čini prilikom kupovine CIPELA!

Dvoje stručnjaka savetuju za Fox News, koji je najbolji način za pranje kupaćeg kostima, a da vam on, pritom, traje što duže.

Zaboravite mašine za pranje veša

Jennifer Ahoni, voditeljka i stručnjak za komunikaciju u Tideu i Patrick Harewood, glavni naučnik u Henkelu napominju da prije bilo kakvoga tretiranja kupaćeg kostima pažljivo proučite što piše na priloženoj etiketi.

Foto: Depozit

Bilo bi dobro da kupaći kostim perete nakon svakoga korišćenja, a iako ga mnogi ubacuju u mašinu za pranje veša, najbolja metoda je pranje na ruke. Tako ćete ukloniti so, hlor, kremu za sunčanje i prirodna ulja, ali i produžiti mu vek trajanja, jer je tkanina od koje je sačinjena većina kupaćih kostima izrazito osetljiva i zahteva pažljivo rukovanje.

Mašina za sušenje veša je takođe veliko NE!

Kada se vratite s plaže ili bazena, nemojte ostavljati mokar kostim predugo u vrećici ili torbi, već ga odmah operite jer u suprotnom može zadržati neugodne mirise. Uzmite blagi deterdžent ili čak samo običnu vodu i dobro isperite kostim, a zatim ga stavite na ravnu površinu na hladnom mestu, obvezno u zatvorenom prostoru.

Pročitajte još: KAKO da se OVOG leta NAŠMINKAMO uz neizostavnu MASKU

Pustite da se kupaći kostim osuši na vazduhu, kako bi se očuvala njegova forma. Kupaće kostime nikad nemojte sušiti na suncu, napominju stručnjaci, jer UV svetlo može izbeliti tkaninu, baš kao i mašinu za sušenje veša. Još jedna stvar koju bi trebalo izbegavati jeste ceđenje kostima rukama. Tako uništavate elastičnost i kostim gubi svoju formu.