PREVARANTI su dobili zadatak da GLUME i rezultat je bio ŠOKANTAN: Penzioneri nisu NAIVNI, već MILENIJALCI

08. 11. 2020. 000000 12:40

Foto: Depozitfoto

Istina je da su prevare sve češće, pa nam svaki čas neko obećava nagradu samo ako kliknemo na određeni link. Šansu da nasednu imaju svi, ali istraživanje je pokazalo da su tome skloniji mlađi, dok stariji predstavljaju tvrđi "orah".

Pročitajte još: EMPATIJA KAO ŠKOLSKI PREDMET? Da li bi trebalo i u SRBIJI da se uvede? DANCI znaju odgovor!

U studiji koja se bavila ovom temom učestvovalo je 1000 ispitanika iz 12 zemalja. Obučeni "prevaranti" dobili su zadatak da glume kako su zaposleni u internet kompanijama i da žele da pomognu nekome jer mu kompjuter navodno ima virus. Da bi uspeli da reše problem (koji zapravo nije ni postojao) tražili su lične podatke korisnika, matični broj, PIN kreditne kartice i broj tekućeg računa u banci. Ispitanici su ljude pozivali telefonom ili su im slali mejl u kojem su navodili detaljna uputstva.

Najoprezniji su ljudi stariji od 55 godina!

Studija je pokazala da je u grupi od 18. do 24. godine njih 14 odsto ušlo u komunikaciju sa "prevarantom", dok je 13 odsto priznalo da su naseli na priču i tako izgubili novac. Ispostavilo se da su se ispitanici starosti od 25. do 34. godine u 14 odsto slučajeva upustili u razgovor sa njima i zamalo poverovali u priču, dok je svaki peti naseo.

Pročitajte još: Hladna voda USPORAVA pojavu DEMENCIJE, evo i na KOJI NAČIN

Najoprezniji su, pokazala je studija, bili ispitanici starosti između 55. i 65. godine. U toj grupi samo sedam odsto je pristalo na razgovor, dok je tri procenta bilo prevareno. Kada su u pitanju stariji od 65 godina, istraživanje je otkrilo da su oni još manje nasedali na prevaru, ali je njih osam odsto bilo otvorenije za razgovor.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU