Votka će ga dezinfikovati! Uskoro će proleće, evo kako se ČUVA zimska odeća

12. 03. 2021. 000000 10:40

Foto: EPA

Pojedine odevne komade ne možete samo staviti u veš mašinu i opravi, jer tkanina može da se ošteti. Kaputi i jakne nisu jeftini i treba da traju što duže.

Pročitajte još: Kako da prepoznate odeću koja će se raspasti posle prvog pranja

Kaputi

Zimski kaputi se nose na hemijsko čišćenje, a ako nema potrebe za tim naprskajte ga mešavinom vode i votke i sotavite da se osuši. Votka će ga dezinfikovati. Četkom očistite prljavštinu, a okovratnik očistite vlažnom krpom sa vodom i sapunom.

Vunene stvari

Vuna se skuplja na visokim temperaturama i ne trpi centrifugu. Džempere perite ručno u mlakoj vodi. Umesto deterdženta koristite šampon. Oprane džempere složite, nikada ne vešajte na vešalicu.

Džemper u zamrzivač
Šalove, kape i rukavice perite najviše tri puta u sezoni. Džemper koji ima angoru u sebi posle pranja stavite u zamrzivač na 24 časa.
Fleke od parfema se skidaju šakom soli.

Pročitajte još: Koliko je efikasno čišćenje PENOM ZA BRIJANJE? Nakitu vraća sjaj, a za ogledala je izvrsna

Fleke od parfema na vunenim stvarima nekada ni posle pranja ne mogu da se skinu. Ponovo ih potopite u vodi u koju ste sipali šaku soli.

Pažljivo sa pranjem u mašini Foto: Depozit

Perjane jakne

Perjane jakne ne treba prati često, najviše dva puta tokom sezone. Ako ih perete u mašini uradite to na najmanjoj temperaturi, a onda je lepo raširite umesto da je obesite.

Pročitajte još: Da vam staklo u tuš kabini bude čisto tokom cele godine, primenite ovaj jednostavan trik od 30 sekundi

Krzno

Krzno se čuva u platnenim vrećama, nikada u plastičnim kesama. Prethodno ga naprskajte naftalinom ili drugim sredstvom protiv moljaca. Bunde držite na drvenoj vešallici, nikada metalnoj. Dva puta godišnje istresite krzno drvenim štapom.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU