U ovom gradu Srbije se živi 7.000 godina, nalazi se na evropskom putu vina, a možete ga videti putem VIRTUELNE realnosti

10. 04. 2021. 000000 14:20

Foto: Instagram/ screenshot carleslaluezafox

Sremska Mitrovica je grad muzej, jedan od najstarijih gradova u Evropi, sa životom koji na istom tlu traje već blizu sedam hiljada godina. Najveći sremski grad razvio se na temeljima antičkog Sirmijuma, jedne od prestonica Rimskog carstva.

Pročitajte još: Upozorenje poznatog fizičara: "Potraga za vanzemaljcima je užasna ideja" (VIDEO)

Prvi je dunavski region i obuhvata države: Mađarska, Hrvatska, Srbija, Rumunija i Bugarska. Drugi je Ilirikum ili Jadranski region, koji povezuje Crnu Goru, Severnu Makedoniju, Albaniju i Bosnu i Hercegovinu.

Put rimskih careva je prva ruta koja polazi iz jugositočne Evrope.

"Put rimskih careva i dunavski put vina“ je prva kulturna ruta Saveta Evrope koja polazi iz jugoistočne Evrope i ide prema ostatku kontinenta i jedan je od projekata koji vodi Dunavski centar za kompetenciju.Sremska Mitrovica je grad muzej, jedan od najstarijih gradova u Evropi, sa životom koji na istom tlu traje već blizu sedam hiljada godina.

Najveći sremski grad razvio se na temeljima antičkog Sirmijuma, jedne od prestonica Rimskog carstva. Iz tog razloga ova destinacija našla se i na ruti „Put rimskih careva i dunavski put vina“ koja je jedna od 40 kulturnih ruta Saveta Evrope.

Na prostoru Sremske Mitrovice se živi 7.000 godina.

Destinacija je predstavljena snimanjem četiri odvojena 360 video materijala tehnologijom virtuelne realnosti (VR) u okviru koncepta koji omogućava da individualni turisti i organizatori putovanja imaju prilike da se upoznaju sa integrisanim turističkim proizvodom na moderan način.

Pročitajte još: Tito je znao, a vidovnjakinja najavila: ZLATNA VODA u Zmajevu otkriva Atilin grob

Video materijali su podeljeni po sledećim tematskim kategorijama koje, kada se u celosti pogledaju, kreiraju ukupnu sliku destinacije i pružaju informacije za kvalitetan i sadržajan boravak:

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU