BRIŽIT BARDO U TAJNOSTI VODI BORBU ZA ŽIVOT: Već tri nedelje je u bolnici!

Daša Lončarević

17. 10. 2025. 000000 13:30

Foto: You Tube Printscreen/ Nostalgie Brigitte Bardot

Glumica Brižit Bardo (91), koja je ušla u legendu i istakla se kao aktivistinja za prava životinja, navodno je već tri sedmice u bolnici. Ona se trenutno nalazi u u privatnoj bolnici "Sen-Žan" u Tulonu, u blizini njenog doma u Sen Tropeu, javio je Nice-Matin.

Kako piše italijanski Il Messaggero, glumica je nedavno operisana tokom lečenja teške bolesti. Premda bi ona uskoro trebalo da bude puštena iz bolnice, njeno zdravstveno stanje i dalje je loše i zabrinjavajuće.

Brižit Bardo je pre mnogo godina odlučila da se povuče iz javnosti, a poslednje pojavljivanje imala je u maju ove godine, kada je ekipu kanala BFM ugostila u svom domu na jugu Francuske.

Poslednji put u javnosti

Povod za njeno javno istupanje bilo je pismo koje je Brižit Bardo poslala predsedniku Emanuelu Makronu, premijeru države i parlamentarcima kako bi pozvala Francusku da zabrani lov sa psima.

- Mislim da mogu da pobedim i, na kraju krajeva, ovo je moja poslednja borba – istakla je glumica, koja je ovakav vid lova nazvala "užasom" i naglasila da njena zemlja "apsolutno mora da pristane da joj ponudi ovu pobedu".

Glumica, poznata po brojnim kontroverzama, i ovog puta je iznela niz mišljenja koje su šokirale Francusku, poput toga da "feminizam nije za nju", a branila je i Žerara Depardjea, na čijoj je strani iako je osuđen zbog seksualnog uznemiravanja.

Simbol francuske lepote i slobode, ali i omražena

Brižit Bardo je rođena 28. septembra 1934. godine u Parizu i jedna je od najvećih filmskih zvezda planete tokom 50-ih i 60-ih godina prošlog veka.

Proslavila se ulogama u filmovima "I Bog stvori ženu" i "Žil i Džim", a sedamdesetih se povukla kako bi se posvetila zaštiti životinja i pokrenula svoju fondaciju.

– Svoju mladost i lepotu dala sam muškarcima, sada dajem mudrost i iskustvo životinjama – poručila je tada.

Tokom karijere je snimila 47 filma, a uz to se ostvarila i kao pevačica, pa u biografiji ima oko 30 pesama, koje su bile vrlo popularne u Evropi pedesetih i šezdesetih.

U to vreme, Brižit Bardo je bila najpoznatije lice evropkog filma i simbol oslobođenja i senzualnosti, a iza sebe ima tri braka, od kojih je najpoznatiji njen prvi, s Rožeom Vadimom, posle čega je bila udata tri godine za Žaka Šarjea i tri za Gintera Zahsa.

Uvek je isticala da joj je majčinstvo odbojno i da "nije stvorena za decu", što je povredilo njenog sina Nikolasa, koji ju je kasnije i tužio zbog knjige u kojoj je pisala o njemu i njegovom ocu Žaku.

– Bio je kao tumor koji me je jeo, napisala je, izražavajući duboku patnju i unutrašnji sukob – sećala se glumica svoje trudnoće, a priznala je i da je odbijala da hrani sina jer je to smatrala nehumanom ulogom koju nije htela da preuzme.

– Volela bih da sam rodila malog psa, a ne čoveka – poručila je glumica devedesetih, a njen sin se udaljio od nje toliko da je nije pozvao na venčanje. Navodno su se pomirili tek u Brižitinim poznim godinama.

(Glossy)

BONUS VIDEO: