I 11. PORTPAROL IM JE DAO OTKAZ: Megan i princ Hari gube zaposlene

Kristina LJubisavljević

28. 12. 2025. 000000 09:30

Foto: profimedia

Meredit Mejns odlazi nakon deset meseci rada za vojvodu i vojvotkinju od Saseksa, potvrdila je za Page Six.

- Nakon godinu dana inspirativnog rada s princom Harijem i Megan, vojvodom i vojvotkinjom od Saseksa, i u Arčvelu, 2026. godinu ću iskoristiti za novu priliku. Osećam veliku zahvalnost i poštovanje prema paru i timu, kao i prema dobru koje čine u svetu - rekla je.

Portparol Harija i Megan takođe je potvrdio vest:

- Meredit Mejns i Method Communications završili su svoj rad s Arčvelom. Vojvoda i vojvotkinja zahvalni su na njihovom doprinosu i žele im sve najbolje.

Izvor blizak Mejns rekao je:

- Ona je nepokolebljiva i ne žali se… stvarno je uživala u svom vremenu tamo, ali u određenom trenutku dođe vreme za odlazak. Količina onoga što je uspela da uradi za gotovo godinu dana bila je neverovatna: pokrenula je Meganin podkast i TV emisiju i brinula se o princu i njegovom dobrotvornom radu.

Izvor je dodao da je Mejns "uradila sve što je trebalo", dodajući:

- Priča se da ima gomilu planova spremnih za novu godinu. I veoma je uzbuđena.

Page Six je u junu potvrdio da su još četiri člana osoblja napustila tim para, uključujući Kajla Bouliu, njihovog bivšeg zamenika sekretara za štampu sa sedištem u Los Anđelesu, bivšeg portparola za Ujedinjeno Kraljevstvo Čarlija Gipsona i dva člana njihovog privatnog tima. Otpuštena su i tri člana njihove fondacije Archewell Philanthropies.

Portparol para rekao je da su promene "neizbežne" i pripisao ih "otpuštanjima" u organizaciji.

- Trenutno ceo preostali tim ostaje na svojim mestima. Ovaj potez znači da su otpuštanja nekih zaposlenih neizbežna, posebno na nižim administrativnim pozicijama. Nećemo dalje raspravljati o ovim detaljima osoblja, osim što ćemo reći da nam je bila čast da radimo sa neverovatno talentovanim i brižnim ljudima posvećenim pomaganju drugima - rekao je.

Jedan izvor je dodao da je par "bio primoran da smanji broj zaposlenih jer ih je to previše koštalo" i da se organizacija bori s finansijama.

- Veliko pitanje bilo je hoće li se Arčvel zatvoriti ili će ga preuzeti neka druga dobrotvorna organizacija? Hari i Megan tražili su finansijskog sponzora, nekoga ko bi preuzeo troškove i održao stvari jeftinijim. U stvari, sve je to samo iluzija - dodao je.

(Jutarnji.hr)

BONUS VIDEO