SUZE U HOLIVUDU: Odlazak glumca koji je odigrao kultnu ulogu iz 90-ih
Foto: Jutjub printskrin/Movieclips/boxoffice movie scenes
Britanski pisac i glumac Stiven Hibert, najpoznatiji po svojoj zastrašujućoj ulozi Gimpa u kultnom filmu "Petparačke priče" (Pulp Fiction, 1994), preminuo je u 68. godini.
Izveštaji navode da je Hibert doživeo srčani udar u Denveru u ponedeljak.
Tužnu vest potvrdio je član porodice, a Hibertova deca—Ronni, Rozalind i Greg—podelila su dirljivu poruku izražavajući svoju tugu.
- Naš otac, Stiven Hibert, iznenada je preminuo ove nedelje. NJegov život bio je ispunjen ljubavlju i posvećenošću umetnosti i porodici. Mnogima će veoma nedostajati."
Nakon svojih holivudskih poduhvata, Hibert je veći deo svog života proveo u Denveru, gde je ostao aktivan u umetničkoj zajednici. Predavao je improvizaciju u pozorištu Chaos Bloom i radio sa mladim glumcima, pokazujući svoju posvećenost negovanju novog talenta.
NJegova smrt dolazi samo nekoliko meseci nakon smrti njegovog kolege iz "Petparačkih priča", Pitera Grina, koji je igrao Zeda u filmu, što ukazuje na značajan gubitak za obožavaoce ovog kultnog klasika. Odlazak Stivena Hiberta posebno je pogodio entuzijaste Tarantinovog filma, jer njegova nezaboravna uloga i dalje odjekuje u analima filmske istorije.
(Telegraf)
BONUS VIDEO: