DEMI MUR PROŠETALA CRVENIM TEPIHOM U KANU U IZGUŽVANOJ HALJINI: "Kao da se uvila u hartiju" (FOTO)

Daša Lončarević

15. 05. 2026. 000000 10:00

Foto: Profimedia/ Stefano Costantino TTL / Stefano Costantino, AvalonAvalon

Članica žirija ovogodišnjeg Filmskog festivala u Kanu (12 - 23. maj) pojavila se na crvenom tepihu treću noć zaredom, od ceremonije otvaranja do večerašnje premijere filma Fatherland. Slavna Demi Mur nosi večeras ekscentričnu haljinu kojom je u prvi mah mnoge zbunila.

Demi Mur koja je na Kanskom festivalu prikazala niz modnih izdanja, od lavanda haljine, metalik toalete, tufnaste haljine i ležernijih stajlinga, večeras je u dugačkoj vatreno crvenoj toaleti modne kuće Gucci, čiji materijal izgleda kao izgužvani papir.

Haljina prati liniju tela, a predimenzionirani okovratnik nadovezuje se kao veliki kontrast na jednostavan kroj i arhitektonskom formom prati vodeće modne trendove, kakve je donela i Met Gala, ali podseća i na "kravata haljinu" koju je Demi Mur nosila ranije ove godine.

Pun pogodak je napravila odabirom crnih cipela, raskošnim nakitom i diskretnijom frizurom i šminkom pa je glavni fokus na odeći. Zanimljivo je da se Nina Badrić nedavno pojavila u ovoj crnoj haljini, sa sličnim okovratnikom kakav nosi Demi Mur.

Dok jedni komentarišu da Demi Mur izgleda kao da se uvila u hartiju, drugi čak ovo njeno izdanje ocenjuju kao najbolje od svih stajlinga koje je do sada prikazala u Kanu.

Iza crvene boje njene haljine pronalazi se spona sa Japanom, koji je zvanično proglašen za zemlju počasnog gosta (Country of Honour) na Marché du Film, koji se održava u okviru aktuelnog 79. Filmskog festivala u Kanu.

Crvena boja je direktan simbol te saradnje, jer predstavlja spoj kultne japanske crvene boje sa zastave i prestižnog crvenog tepiha u Kanu. Dopada li vam se neobična haljina koju nosi Demi Mur?

Nesvakidašnju haljinu večeras u Kanu nosila je i čuvena glumica Dijana Kriger, koja se predstavila u ekscentričnoj Givenchy kreaciji.

(Blic Žena)

BONUS VIDEO: