TUGA utiče na PLUĆA, RADOST na SRCE: Kako su povezane EMOCIJE sa našim ORGANIMA

Kristina LJubisavljević

20. 08. 2020. 000000 18:40

Foto: Pixabay

Od davnina se govori koliko su emocije i bolesti povezane. Emocije svojom specifičnom vibracijom utiču na određene organe, pa tako bes izaziva bolesti jetre i očiju, dok tuga izaziva bolesti pluća.

Pročitajte još:  Ovde POSTOJI NAČIN: Evo kako da ostvarite POPUST na letovanje

Pročitajte još: Važno za sve roditelje! Ukoliko vam dete ima ovaj PROBLEM, gastroenterolog IMA REŠENJE

Baš iz ovih razloga ni jednu emociju ne treba „gurati pod tepih“ i zanemarivati.

Svako od nas ima dane kada je tužniji, srećniji, zabrinutiji. I to je normalno i zdravo. Svaku emociju treba iskusiti. Međutim, ukoliko neka emocija traje duže vremena ili je jakog intenziteta to može ozbiljno narušiti zdravlje određenih organa i otvoriti vrata bolesti.

Kako uspostaviti balans?
Stari Kinezi su verovali da zdravlje podrazumeva balans čovekovog fizičkog, emotivnog, energetskog i mentalnog tela. To znači da bismo bili zdravi, nije dovoljno da se samo zdravo hranimo, već moramo voditi računa i kako se ponašamo, kako dišemo, spavamo, kako mislimo!

Emocije su najpouzdaniji pokazatelj šta se zaista dešava u životu čoveka. Čim se pojavi neravnoteža u radu organa to je znak da se naše emocije počele da deluju na zdravlje, tačnije na organ sa kojim su povezane.

Pročitajte još: GRIKCKANJE NOKTIJU nije ZDRAVO: Ovi saveti će vam pomoći da ZABORAVITE NA OVU NAVIKU

Evo kako su emocije i organi povezani:

Radost – srce

Emocija radosti je povezana sa srcem. Mnogi će se zapitati kako je moguće da radost može naštetiti bilo kom organu, kada svi toliko streme da budu srećni. Odgovor leži u disbalansu koji može nastati od previše uzbuđenja ili iznenadnih dobrih vesti koje umeju biti šok za sistem.

Izvori stresa mogu biti i pozitivni i negativni!
Foto: Pixaby

Na primer, gubitak posla predstavlja značajan izvor stresa, ali isto tako stres može prouzrokovati unapređenje na poslu, sklapanje braka ili rođenje deteta iako su sve to srećni događaji.

Bes – jetra

Kao što smo naveli, preteran ili neispoljen bes utiče na jetru. Budući da po svojoj prirodi bes uzrokuje kretanje energije naviše, on može dovesti do crvenog lica i očiju, znojenja glave, povišenog pritiska, svraba na koži.

Disbalans jetre može dovesti i do pojave bola ispod rebarnog luka, potrebe za više vazduha i naročito je kod žena zastupljen simptom „knedle u grlu“.

Pročitajte još: Svima je poznato da ove NAMIRNICE TOPE KILOGRAME, ali malo je poznato i da ČUVAJU KRVNI PRITISAK

Tuga – pluća

Ako ste dugo vremena tužni i ako je taj osećaj jakog intenziteta može se dogoditi da postanete umorni, plačljivi, depresivni i da vam ponestaje daha. Tuga je povezana sa plućima i zato često kada smo tužni uzdišemo.

Foto: Pixabay
Kad smo tužni uzdišemo.

Strah – bubrezi

Emocija straha povezana je sa bubrezima. Ako je osoba dugo vremena zabrinuta, preopterećena i paralisana strahovima i neizvesnošću, to može značajno da utiče na bubrege.

Pročitajte još: EMOCIONALNI STRES: Prepoznajte SIMPTOME

Briga – slezina

Naša današnjica je takva da mahom svi brinemo zbog nekoga ili nečega. Ova emocija prazni energiju slezine, što može biti uzročnik digestivnih poremećaja i na kraju dovesti i do hroničnog umora.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU