Da li znate da samo sedenje u automobilu povećava nivo TOKSINA u telu? Evo zašto nam je još neophodna DETOKSIKACIJA

Kristina Malešević

06. 11. 2021. 000000 18:30

Foto: Pixabay

Zvuči neverovatno, ali sedenje u automobilu nekoliko sati može značajno povećati nivo toksina u vašem telu. Još jedna od teških realnosti je da, beba kada se rodi, već je izložena otrovnim hemikalijama. Dokazi su u pupčanoj vrpci, za koju je istraživanje potvrdilo da sadrži pesticide, otpad od sagorevanja uglja i benzina, kao i smeće. 

Pročitajte još: Boja kose mnogo govori o TEMPERAMENTU: Šta znači ako imate plavu, crnu ili crvenu kosu, a šta ako često menjate boju?

Brus Louri i Rik Smit istraživali su dominaciju ovih hemikalija dok su pisali svoju prvu knjigu „Spora smrt gumene patke: kako toksična hemija svakodnevnog života utiče na naše zdravlje“. Oni su analizirali svakodnevne stvari, uključujućikonzerviranu hranu, pidžame, čak i sastav gumene patke i kako unosimo te toksine u naše telo.

Donosimo vam ključnie činjenice koje su saznali o tome šta je zapravo bitno kada je u pitanju detoksikacija.

Pročitajte još: Sedam zanimljivih ŽENSKIH imena koja su izvedena od BILJAKA

Nisu sve hemikalije opasne 

Neće nas sve hemikalije ugroziti, a ljudi imaju različitu toleranciju na hemikalije. Neke hemikalije nestaju iz naših života, dioksin, olovo zbog svesti o njihovoj opasnosti. Ipak, među najopasnijim hemikalijama svrstali su ftalate, pesticide,  metil paraben, triklosan i natrijum lauril sulfat, metale koji mogu biti štetni kada se akumuliraju, poput aluminijuma, kalaja i žive.

Obavite kupovinu na "prirodan način"

Dvojica istraživača savetuju da kada kupujete, bilo da je to hrana, kozmetika, šampon ili nova sofa, pitate da li je to najprirodnija stvar koju možete da kupite. Pročitajte pažljivo etikete sastojaka, pogotovo kada se radi o hrani. Istražite i proverite ekološke sertifikate pre nego što krenete u veliku kupovinu, poput kupovine nameštaja ili automobila, da biste videli da su, napravljeni od opasnih hemikalija.

Pročitajte još: Šta STIL vaše kuhinje govori o LIČNOSTI? (FOTO)

Organiskim proizvodima izbegavamo pesticide

Organski proizvodi nemaju više hranljivih materija, ali ona ne sadrži prekomerne pesticide. Smit i Louri su zamolili devetoro dece koja ranije nisu jeli organsku hranu da jedu potpuno organsku ishranu pet dana i pritom su davali uzorke urina. Uzorci urina su pokazali da je došlo do velikog pada nivoa pesticida. 

Prilagodite svoje navike umesto "radikalne detoksikacije"

Detoksikacija organizma je izbacivanje toksine iz tela. Najbolji način za to je da pijete što više vode. Drugi način je da jedete manje životinjske masti i više voća i povrća. Ako jedete više povrća i pijete puno vode, a želite povrće staviti u vodu, to je dobra stvar. Samo nemojte se zavaravati da ćete, ako to radite četiri dana u godini, detoksikovati svoje telo, jer to ne funkcioniše na taj način. Mnogo je bolje uključiti voće, povrće i vodu u svakodnevnu ishranu.

Pročitajte još: Šta je mit a šta istina: Zbog čega su usne ISPUCALE, i kakav vam BALSAM treba tokom hladnijih dana?

Izložite se znoju i sauni

Toksini ulaze u vaše telo kroz ono što jedete, dišete i dodirujete, a izlaze na isti način, kroz dah, svarenu hranu, urin i znoj. Iako se o izdisaju i mokrenju ne može pregovarati, mnogi od nas su u ratu protiv znoja. Antiperspiranti i neki dezodoransi sprečavaju nas da znojimo toksine dok koristimo toksične metale za zadržavanje znoja. Čak i ako smanjite upotrebu ili prestanete sa antiperspirantom, pokušajte da se više znojite. To možete učiniti vežbanjem ili upotrebom sauna. 

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU