Sada je vreme kada se uklanjaju FLEKE i OŽILJCI sa lica i to u tri koraka

14. 11. 2020. 000000 19:00

Foto: Depozitfoto

Da biste znali koja kiselina odgovara vašoj koži, i kako da se negujete posle nanošenja kiseline, neophodan je pregled i savet dermatologa.

Pročitajte još: Isprobajte: Ovaj PRIRODNI LEK stvarno funkcioniše kada je u pitanju MAMURLUK!

Doktor Lana Ćirković iz Zavoda za kožne i venerične bolesti Beograda, kaže da se pilinzi kiselinama razlikuju prema dubini kože koju zahvataju. Mogu da budu površinski, srednje duboki i duboki. Dakle, sve zavisi od vrste kiseline koja se koristi u tretmanu.

Mikronidling?
Kada je o saniranju ožiljaka od akni reč, uz kiseline se preporučuje i mikronidling kože - ubadanje pomoću sitnih iglica.
Pregled pa tretman!

Na osnovu pregleda kože, dermatolog savetuje određen piling i vrstu kiseline, kao i koliko puta je potrebno da se nanese da bi prodrla do željenog dela kože. Samo ovakvim pristupom se postiže željeni rezultat.

- Postoje pilinzi koje mogu da rade i osobe sa osetljivom kožom, kao što su pacijenti sa rozaceom - kaže dr Ćirković. - Odgovarajućim odabirom kiseline i njenog procenta mogu da se postignu rezultati kao i kod osoba koje nemaju osetljivu kožu.

Pročitajte još: Super trikovi sa KOREKTOROM: Evo na koje se sve načine može koristiti

Tri do šest pilinga
Broj tretmana zavisi od toga koliko je je potrebno da se koža "ispegla". Najčešće je potrebno tri do šest pilinga za postizanje željenog efekta.

- Mikronideling se obično radi pomoću dermarolera i dermapena - kaže dr Ćirković. - Najbitnije je da ovu proceduru rade obučeni tehničari ili sam lekar. Jer, postoji tačno određena tehnika kako se primenjuje i tu nema improvizacije.

Dubinski tretman traje neuporedivo duže.

Kiselina na licu uzrokuje kontrolisanu opekotinu kojoj je potrebno vreme da zaceli.

- Period oporavka zavisi od dubine pilinga, za površinske pilinge traje sedam dana, dok za dublje može trajati nekoliko nedelja - objašnjava dr Ćirković. - Zato se površinski pilinzi rade na sedam do 10 dana, dok se dublji rade na dve do šest nedelja.

Pročitajte još: NADA za dijabetičare: Naučnici na tragu NOVE TERAPIJE

Blaži površinski pilizi obično nemaju neželjene efekte, osim privremenog crvenila i blagog perutanja. Dublji pilinzi zahtevaju saradnju i disciplinu pacijenta, kao i posebnu negu kože kako bi se izbegli neželjeni efekti. Najčešći neželjeni efekat je pojava pigmentacija na licu nakon izlaganja suncu, bez ili sa neadekvatnom zaštitom.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU