Kasni odlazak u krevet utiče na ZDRAVLJE: Evo šta se dešava u telu ako ste BUDNI posle PONOĆI

Aleksandra Kolarevic

24. 09. 2021. 000000 21:30

Foto: Piksabej

Ukoliko imate naviku da kasno odlazite u krevet, preporučujemo vam da se ove navike što pre rešite, jer ona može biti jako loša po zdravlje.

Prvi znakovi nedostatka sna su smanjenje koncentracije i napetost, povećanje loših navika, poput konzumiranja hrane pred odlazak na spavanje. Umor takođe može dovesti i do povećanja krvnog pritiska. Bled ten, glavobolje i mentalna iscrpljenost su znakovi kršenja rutine spavanja, jer se tada ne dozvoljava umu da se odmori u vremenu koje je za to prirodno izdvojeno .

Pročitajte još: Trzaj u snu i reakcija tela: Psiholozi otkrili šta zapravo znači kada sanjate da PADATE

Stručnjaci tvrde da se mozak najbolje odmori ako legnemo u krevet u periodu od 21 do 23 časa.

Već nakon 22 časa nivo mentalne sposobnosti i energije postepeno opada kod većine ljudi. Prema brojnim istraživanjima, ukoliko se kasno odlazi na spavanje, čovek neće moći racionalno da odlučuje.

Istraživanja stručnjaka ukazuju na značaj sna posebno u periodu između 1 i 3 sata posle ponoći. Osobe koje ostaju budne do kasno, postaće iscrpljene i razdražljive, što dalje može dovesti do agresije, napada panike, kao i histerije.

Pročitajte još: Dovoljan je samo jedan ČEN ispod JASTUKA: Probleme sa NESANICOM rešava BELI LUK

Ukoliko je uzrok vašeg nespavanja nesanica, važno je da promenite određene navike - lezite u krevet ranije, izbegavajte upotrebu telefona ili gledanje televizije pred spavanje, nemojte jesti kaloričnu hranu.

Ako osetite glad, napravite neki napitak koji će vas opustiti, poput čaja ili šolje mleka, a možete isprobati i razne metode koje će vas brzo uspavati.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU