Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

КАКО ЈЕ ЉУБИША САМАРЏИЋ САЗНАО ДА ИМА ОПАКУ БОЛЕСТ: Доктори му прогнозирали још неколико месеци живота, а ево шта је била његова последња жеља

Љубиша Самарџић преминуо је 2017. године након дуге борбе са тумором на мозгу.

1757069329_1650547884_ljubisa.jpg
Фото: АТА имагес.рс
Oglas

Љубиша Самарџић, један од највољенијих и најцењенијих глумаца са простора бивше Југославије, преминуо је 8. септембра 2017. године у Београду, у 81. години живота.

Борба са болешћу

Самарџићу је 2014. године дијагностикован тумор на мозгу. Лекари су тада прогнозирали да му је остало свега неколико месеци живота. Међутим, као и јунаци које је тумачио на филму, Љубиша није одустајао. Прошао је кроз тешке операције, зрачења и дуг опоравак, а помоћ је тражио и у иностранству – у Немачкој и Италији, где су му пружене најнапредније терапије.

Први симптоми појавили су се изненада: вртоглавице, губитак равнотеже и проблеми са говором. Након детаљних прегледа, укључујући магнетну резонанцу, откривен је агресиван облик тумора. Иако је дијагноза била тешка, Самарџић је веровао у опоравак и борио се храбро, али о болести никада није говорио јавно. Није желео да га људи памте по патњи, већ по улогама које су обележиле епоху југословенског филма.

Последњи дани живота

Последње месеце Љубиша је провео у породичном дому, окружен супругом, децом и унуцима. Није тражио сажаљење, нити публицитет око своје болести. До последњег тренутка остао је миран и достојанствен, размишљајући о филму, глуми и животу. Породица је открила да је крај дочекао помирен са собом и светом, баш као што је и желео, пише Стил.

Последња жеља великана

Његова последња жеља била је једноставна, али дубоко симболична – да га људи памте по филмовима, а не по болести и смрти. Није желео велику комеморацију нити медијску буку. Тражио је да га испрате тихо и скромно, баш као што је живео.

Сахрањен је на Новом гробљу у Београду, у присуству породице, пријатеља и колега. Његове улоге – Шурда, доктор Младен, инспектор Бошко Симић и многе друге – остале су да говоре за њега и да га чине бесмртним у сећању публике.

(Курир)

БОНУС ВИДЕО:

 

 

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas