Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

МЕЛАНИЈА ТРАМП ХОЋЕ ДА ТУЖИ СИНА БИВШЕГ ПРЕДСЕДНИКА И ТРАЖИ МИЛИЈАРДУ ДОЛАРА ОДШТЕТЕ: Америка гори због ових тврдњи!

Меланија Трамп запријетила је тужбом вредном милијарду долара Хантеру Бајдену, након што је он јавно рекао да ју је злогласни Џефри Епштајн упознао са Доналдом Трампом. А сада се огласио и Бајденов син

1755244400_profimedia-1022597964.jpg
Oglas

Меланија Трамп запретила је тужбом Хантеру Бајдену, сину бившег председника Џоа Бајдена, тражећи одштету од чак милијарду долара, након што је Хантер у јавност изнео тврдње да је озлоглашени Џефри Епштајн упознао са Доналдом Трампом.

Нарушен углед

Ова претња правним поступком уследила је након интервјуа који је Бајден дао на Јутјуб каналу 'Цханнел 5 wитх Андреw Цаллагхан', објављеног 5. августа 2025. У том разговору Бајден се позвао на тврдње биографа Мајкла Вулфа, према којима управо Епштајн стоји иза познанства Меланије и Доналда Трампа. Меланијин адвокат, Алехандро Брито, назвао је изјаве 'лажнима, клеветничкима и изразито сензационалистичкима', истичући да су изазвале огромну штету њеом угледу. Од Хантера је затражено да повуче спорни видео и да се јавно извини, а ако то не учини до 7. септембра, најављена је тужба на износ од милијарду долара ради накнаде нанесене штете.

Хантер Бајден је захтеве одбио. У новом интервјуу, на директно питање да ли се извинити, одговорио је: 'Ма нема шансе. То се неће догодити.' Упозорава како претње тужбом види само као покушај одвлачења пажње, наводећи: 'Мислим да овакви судски поступци не значе ништа друго осим дистракције, и да су заправо застрашивачка тактика. Верују да ме милијарда долара може престрашити.' Бајден признаје да су сличне тврдње о повезаности Епштајна и Трампових кружиле још 2019. године, али држи да се ради о нагађањима и да изнесене инсинуације не представљају клевету у правном смислу. Додаје како би био спреман на саслушање пред судом, заједно с председником Трампом и првом дамом, како би јавност имала прилику да расветли све наводне везе с Епштајном.

Сасвим другачија верзија

С друге стране, Меланија Трамп у својој  аутобиографској књизи 'Меланиа', објављеној у октобру 2024., износи сасвим другачију верзију њиховпг упознавања. Наводи да је свог будућег супруга први пут срела на забави у клубу Кит Кат у Њујорку, током Недеље моде1998. године. Тада је Доналд Трамп био у пратњи друге жене, али је затражио Меланијин број, који није добио; она је, уместо тога, тражила његов број и јавила му се неколико дана након тога. Венчали су се у мају 2005.

Меланијини адвокати тврде да овакве правне претње представљају уобичајену тактику Доналда Трампа. Сличне оптужбе које су се појавиле у медијима, као и у подкасту политичког аналитичара Џејмса Карвелеа, повучене су након што су правни заступници прве даме ступили у контакт с новинарима, а покренута су и јавна извињења.

Иако је питање ко је упознао Меланију и Доналда Трампа изазвало бројне полемике, правни стручњаци подсећају да познате јавне особе на суду морају да испуне изузетно високе критерију,е како би доказале да су биле клеветане.

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas