Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

ПРЕМИНУО ТВОРАЦ ЛЕГЕНДАРНИХ СВЕТСКИХ ХИТОВА: Изгубио битку од опаке болести

Били Стајнберг је написао неке од највец́их поп хитова 1980-их и 1990-их и стајао је иза песама које су изводиле певачи од Витни Хјустон и Селин Дион до Мадоне и Синди Лопер.

1771400855_Foto-Profimedia-Bili.jpg
Фото: Профимедиа
Oglas

Умро је након борбе са раком, рекао је његов адвокат за „Лос Ангелес Тимес“ и „ББЦ Неwс“.

„Живот Билија Стајнберга био је доказ трајне моц́и добро написане песме — и идеје да искреност, када се претвори у музику, може да наџиви све нас“, рекла је његова породица у саопштењу медијима.

Стајнберг је рођен 1950. године и одрастао је у Палм Спрингсу, у Калифорнији, где је његова породица имала посао са стоним грожђем. Похађао је колеџ „Бард“ у Њујорку и убрзо је започео каријеру у писању песама.

Помогао је у писању пет синглова који су се нашли на првом месту листе „Биллбоард Хот 100“. Међу њима је била и песма „Лике а Виргин“, написана заједно са Томом Келијем, која је провела шест узастопних недеља на врху топ-листа.

Стајнберг је освојио награду Греми 1997. године за свој рад на песми Селин Дион „Фаллинг Инто Yоу“.

Примљен је у Куц́у славних текстописаца 2011. године.

Средином двадесетих година основао је групу Биллy Тхермал, која је на крају потписала уговор са Ричардом Перијем Планет Рецордс.

Њихов пробој се догодио 1980. године када је Линда Ронштат чула њихов албум и одлучила да сними њихову песму „Хоw До И Маке Yоу?“ за свој албум Мад Лове из 1980. године. Албум се пласирао међу прва три на топ-листама и постао платинаст, а Ронштатина верзија њихове песме стигла је до првих 10.

Пет Бенатар је на свом албуму Цримес оф Пассион из 1980. године обрадила још једну песму Биллy Тхермал-а, „И'м Гонна Фоллоw Yоу“. Године 1981, Стајнберг је написао песму „Прециоус Тиме“, која је постала насловна нумера за Бенатаров албум Прециоус Тиме. Такође 1981. године, почео је да пише са Томом Келијем, који је написао још једну песму („Фире анд Ице“) на албуму за Бенатар.

Када је песма „Лике а Виргин“ пуштена за Wарнер Брос., руководиоци су мислили да би била савршена за Мадону. Стајнберг се касније присетио писања текста 1983. године након неуспеле везе, рекавши да је искрено осец́ао да је „прошао кроз дивљину“ и да је „претучен, непотпун“. Мадонина верзија песме била је број 1 шест недеља у Сједињеним Државама 1984. године. Постала је светски хит и била је насловна нумера за њен албум број један.

(Курир)

БОНУС ВИДЕО:

 

 

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas