Иако су у вези провели свега три године, однос Џонија Депа и Кејт Мос и даље привлачи велику пажњу јавности.
Глумац Џони Деп је познат по бурним везама, а једну од најлепших, али такође турбулентних веза имао је пре више деценијама са славном манекенком Кејт Мос. Њих двоје су се упознали 1994. године и три године су важили за један од најпопуларнијих парова.
Како је Кејт признала, чим га је видела, одмах се заљубила.
"Од првог тренутка када смо разговарали знала сам да ц́емо бити заједно", рекла је 1994. године Кејт Мос.
Кејт и Џони су се упознали у популарном кафићу Табац у Њујорку,а упознавању је кумовао новинар Ванитy Фаира, Џорџ Вејн. Како је објаснио, Џони је седео у задњем делу кафића и вечерао са неколико пријатеља, а Кејт је улазила у кафић са Наоми Кембел.
"Ухватио сам Кејт за руку и рекао Дођи. Водим те одмах. Желим те да упознам са Џонијем. Само сам је зграбио за руку и одвео", рекао је и додао:
"Рекао сам Кејт, ово је Џони. Џони, ово је Кејт. И то је био крај. Нисам мислио да ц́е наставити да уништавају хотелске собе са пет звездица широм света у наредне две године. Али то се десило. Само сам хтео, знате, да изазовем малу драму."
Ухапшен због свађе
У септембру 1994. године, полиција је позвана у Марк Хотел на Уппер Еаст Сиде-у, где су затекли Мос и "могуће пијаног"“ Депа у уништеној председничкој апартмани после наводне свађе.
Деп је неред објаснио тиме да је за све крив "армадило" које је, како је рекао, било сакривено у ормару. Такво створење није пронађено.
Судија кривичног суда је одбацио оптужбу против Депа под условом да шест месеци избегава проблеме са законом. Глумац је хотелу Марк платио више од 2.000 долара за штету.
Деп је тврдио да су он и Мос имали односе у свакој од 63 собе легендарног хотела "Цхатеау Мармонт" у Вест Холивуду, а наводно је у лондонском "Портобелло Хотелу" напунио каду шампањцем како би заједно у њој уживали.
Необичан поклон
Једном приликом је позната манекенка открила какав чудан поклон је добила од свог дечка.
"Дао ми је дијамантску огрлицу коју је сакрио у шупљину своје задњице", рекла је Мос.
Годинама касније, поново се присетила накита.
"Рекао је: 'Хајде, идемо на вечеру у Руссиан Теа Роом'… а док смо излазили кроз врата, рекао је: 'Кејт, нешто ми је на задњици, мораш да погледаш, не знам шта је, хоћеш ли да погледаш за мене?' Познавала сам га тек три месеца! Ставила сам руку у задњи део његових панталона и извукла ту огрлицу. Било је лепо што нисам нашла чир."
Крај након три године
Након три године везе и веридбе о којој се шушкало, Кејт и Џони су раскинули, а иако прави разлог није откривен, причало се да је до краја дошло због пренатрпаних распореда
"Никада пре нисам био толико емотивно везан за неку жену. Био сам тако глуп јер је наша веза била тако добра. Ја сам тај који мора да преузме одговорност за оно што се догодило. Било ми је тешко да наставим, допустио сам да нам мој посао пресуди и нисам јој посветио онолико пажње колико сам требао. Цела та ствар је била луда јер се никада нисам требао толико бринути око тога шта ће људи рећи о мом раду. Наравно да бих требао да бринем о својим филмовима, али када дођем кући, требао бих да покушам то све да оставим иза себе. А то нисам могао да учиним и било ми је ужасно тако да живим. Верујте ми, понекад сам тотални лудак", рекао је Деп за Хелло Магазине својевремено.
Мос је 2012. године рекла да је плакала "годинама" након што су раскинули
Не постоји нико ко је заиста био у стању да се брине о мени. Џони је то мало урадио. Веровала сам у оно што је причао. И то је оно што ми је недостајало када сам отишла. Заиста сам изгубила некога коме бих могла да верујем - рекла је
Бранила га на суђењу
Бивши партнери су поново доспели на насловне стране прошле године када је Кејт Мос била позвана да сведочи на суђењу за клевету које се одигравало између Џонија Депа и његове бивше супруге Амбер Херд
Глумчев адвокат поставио јој је неколико питања.
"Шта се догодило на Јамајци када сте били са Џонијем Депом?", упитао је адвокат Бен Чу.
"Склизнула сам низ степенице и повредила леђа и вриснула сам, а он је дотрчао назад да ми помогне и однео ме у моју собу. Позвао је медицинску помоц́", рекла је Кејт Мос.
"Да ли те је гурнуо низ степенице?“, упитао је адвокат, на шта је Депова бивша девојка кратко и јасно одговорила: "Не".
"Да ли те је икада гурнуо?", рекао је Бен Чу, на шта је Кејт Мос одговорила: "Никад ме није гурнуо, нити шутнуо."
(Мондо)
БОНУС ВИДЕО: