Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

ПАСОШ МЕРЛИН МОНРО ПРОДАТ НА АУКЦИЈИ ЗА НЕВЕРОВАТНУ ЦИФРУ: Извадила га је са 27 година када је кренула на медени месец са другим мужем (ФОТО)

Погледајте за колико хиљада долара је продат пасош легендарне глумице

1752404106_1744205724_profimedia-0413669237.jpg
Фото: Профимедиа
Oglas

Потписана фотографија за пасош глумице Мерилин Монро – настала на дан када је са својим новим супругом, легендом Јенкиса, Џоом Димађијом, припремала медени месец у Јапану 1954 – продата је за више од 21.000 долара на аукцији, тачније 21.655 долара.

Малена фотографија димензија 5,7 x 7 цм на себи је имала посвету написану црвеном оловком. "Господине Болдс, хвала и моји срдачни поздрави, Мерилин Монро Димађио", писало је.

 

Пар је, пише Неw Yорк Пост, отишао 29. јануара 1954. у савезну зграду у Сан Франциску како би извадили пасоше за свој медени месец и пословно путовање у Јапан. Међутим, тада 27-годишња Монро, правог имена Норма Џин Мортенсон, није имала фотографију за документ па је Џо импровизовао и отишао у оближњу кабину за фотографисање и направио неколико копија.

Глумица је једну од копија потписала службенику за пасоше Харију И. Болдсу.

Пар, који је у браку био девет месеци, отишао је на путовање у Јапан да прослави венчање, али и због пословних обавеза – Монро је у фебруару отпутовала у Кореју како би наступила за америчке војнике, а Димађио је сарађивао с јапанским бејзбол тимовима у припремама за сезону.

Иначе, Димађио је био други од три мужа глумице. Први је био полицајац из Лос Анђелеса, Џејмс Доерти, док је трећи био драматург Артур Милер, од ког се развела недуго пре смрти у 36. години, преноси Јутарњи.хр.

(Курир)

 БОНУС ВИДЕО:

 

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas