Овим стајлингом краљица је спојила свој препознатљив стил са детаљима који су све само не типични за жене које носе сличне титуле
Краљица Ранија од Јордана важи за једну од најбоље обучених жена на свету. Она својим савршеним одевним комбинацијама често мами погледе љубитељки моде, којима је често и инспирација.
За званичне посете увек бира класику, али нам није необично ни да је видимо у одећи за коју многи сматрају да није прикладан избор за једну краљицу. Ипак, она не мари за то већ носи оно у чему се осећа пријатно и због тога је многе жене још више цене.
Тако је недавно на свом Инстаграму поделила фотографије са путовања у Минхен и изазвала је лавину коментара.
За ово путовање, јорданска краљица је изабрала заиста интригантан стајлинг. Носила је асиметричну памучну јакну с браон крагном марке ЈW Андерсон, плетену мајицу марке Алаïа и широке панталоне од градијентног, тканог памука такође марке Алаïа.
Краљица је свој смели изглед употпунила ташном од коже ментол-зелене боје марке Боттега Венета, кожним чизмама боје пистаћа марке Јеннифер Цхаманди, и двема наруквицама од ружичастог и белог злата марке Диор, заједно са неколико прстенова и минђуша са камењем.
Ранија је косу обликовала у традиционалне локне, а и шминка је била мало израженија него иначе.
- Јуче сам имала незаборавно искуство говорећи на самиту ‘Један млади свет’ у Минхену. Било је сјајно поново бити на овој сцени - написала је краљица у опису фотографије.
Да ли овај стил одговара краљици?
Овај стил одговара свим женама, а може да прође и за овако важне особе попут краљице у тренуцима када желе да балансирају између протокола и савременог модног израза.
Ипак, ретко која краљица или принцеза би се усудила да понесе овакав стајлинг. Замислите рецимо Кејт Мидлтон у овоме... Незамисливо, зар не?
У комбинацији оверсајз јакне класичног кроја и панталона помало необичне боје, она показује да краљевски стил не мора бити само строг и традиционалан, већ може бити и модеран и инспиративан.
Панталоне са омбре ефектом дају додатну динамику и померају границе класичне елеганције. Тај "омбре" ефекат је тренд који модне ентузијасткиње прате већ неколико сезона, а када га носи краљица, добија додатну тежину и престиж.
Да ли је нека краљица пре тога носила сличан аутфит?
Иако краљевске даме често бирају класичне стилове, све више их присваја елементе модерне моде. Ипак, овакву комбинацију до сада нисмо имали прилике да видимо на краљицама што само говори у прилог чињеници да Ранија моду користи као начин да изрази важност своје улоге сваког дана, а не само у формалним приликама.
(Глоссy)
БОНУС ВИДЕО: