Велика дама Југословенског глумишта Ена Беговић погинула је пре 25 година, непосредно након свог 40. рођендана, а на данашњи дан би напунила 65. година
Глумица Ена Беговић данас би напунила 65 година, али њен живот изненада је прекинут у стравичној саобраћајној несрећи 15. августа 2000. године.
Започела је своју глумачку каријеру са само 18 година, статирајући у филму "Окупација у 26 слика" редитеља Лордана Зафрановића. Прву значајнију улогу остварила је 1981. године у филму "Пад Италије", чиме је започела свој успон ка статусу једне од најпознатијих и највољенијих глумица бивше Југославије.
Најлепша жена тог времена
Ена је важила за једну од најлепших жена тог времена. Њена харизма и појава остављале су снажан утисак на све који су је познавали или гледали на филмском платну. Иако су је многи описивали као духовиту и шармантну особу, приватно је била повучена и време је најрадије проводила са уским кругом најближих људи.
Диван живот прекинула саобраћајка
У 2000. години, Ена се удала за бизнисмена Јосипа Радељака, а неколико месеци касније родила им је ћерку Лану. Нажалост, те исте године, 15. августа, доживела је трагичну саобраћајну несрећу у којој је изгубила живот у 40. години, мало пре свог рођендана.
Мало је познато да је Ена целог живота имала дубок страх од вожње аутомобилом и аутобусом, готово као да је предосећала трагичан исход. Због тог страха потражила је и помоћ стручњака, а након несреће из 1996. године, у којој је погинуо мотоциклиста, а њен пријатељ тешко повређен, њен страх се додатно продубио. У тој несрећи Ена је била проглашена кривом и осуђена на три године условне казне. Ипак, оно што ју је највише погодило био је снажан психички шок од којег се никада није у потпуности опоравила.
Околности смрти
Прве вести о смрти Ене Беговић говориле су о невероватно трагичним околностима њене погибије на мирној, празној локалној улици. У аутомобилу гранд чироке тог кобног 15. августа 2000. били су Енин супруг Јосип Радељак, њена мајка Тереза, Ена и мала Лана, а аутомобил је наводно возио Лео Радељак, Јосипов тада 18-годишњи син из брака с Бебом Лончар.
У првим извештајима Енин супруг рекао је да је његов син на тренутак стао, изашао из аутомобила и пустио оца, пуно искуснијег возача, да вози до куће на великој низбрдици. Аутомобил је почео да клизи, Ена је из њега испала и задобила смртоносне повреде главе и кичме. Но после се показало да је ипак Лео возио ауто, а ослобађајућу пресуду за убиство из нехата у прометној несрећи добио је тек 2007., кад је утврђено да се вероватно радило о техничком квару на теренцу. Радељакови су тужили аутомобилски див Даимлер Цхрyслер у САД-у, но суђење је због високих одштета пребачено у Хрватску. Према писању неких тамошњих медија, наводно се процес развлачио јер Јосип Радељак није био задовољан понуђеном одштетом, па је чак и малена Лана неколико пута била подвргнута судском вештачењу о психичким и физичким повредама које је тад претрпела.
Девојчица која је заједно са својом мајком доживела страшне повреде главе, али ипак преживела након дужег боравка и неге у универзитетском клиничком центру у Загребу, где су је хеликоптером превезли из Сплита, данас има 24 године. Прелепа је на маму, можда и интровертна, повучена као некад Ена.
(Мондо)
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ