"О не, још једна непо беба", прокоментарисали су многи када су схватили да је 16-годишња тинејџерка, која је јуче у Паризу прошетала у моделима из нове колекције куће Валентино, ћерка аустралијске филмске звезде Наоми Вотс. Био је то њен деби на модној писти.
Каја Гербер, Дева Касел, Лила Мос, Лили Роуз Деп, Лени Клум... Да поменемо тек неколико младих дама које су успешно кренуле стопама својих славних мајки, а и очева. Листи се управо придружила и Кај Шрајбер, ћерка глумаца Наоми Вотс и Лива Шрајбера, која је, заправо, рођена као мушкарац, са именом Семјуел.
Поносна мама јој је поручила: "Браво, драга! Много те волим", а ни тата није крио одушевљење ћеркиним дебијем на модној сцени.
Наоми Вотс и Кај често се заједно појављују на дешавањима ове врсте. Веома су блиске, а осим љубави према моди повезују их и неке друге ствари. Управо је мајка била та која је прва пружила подршку свом детету када је одлучило да промени пол и идентитет.
Популарна Аустралијанка, која је до сада зарадила две номинације за Оскара, и њен колега Лив Шрајбер били су заједно 11 година.
Добили су двоје деце, старијег Сашу, који је као глумац дебитовао у филму "Књига о џунгли", и Семјуела, односно Кај. Она је одлучила да се посвети свету моде у којем је, по свему судећи, чека лепа каријера.

Но, деби у Паризу пратили су најразличитији коментари, од оних пуних одушевљења и комплимената, до беспоштедних критика, осуда и других нимало лепих речи, које су се углавном односиле на чињеницу да је у питању дете познатих родитеља, и то дете које је решило да се придружи транс заједници.
(Блиц Жена)