Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
СТРАШНО

Да ли знате који је спорт у историји ОЛИМПИЈСКИХ ИГАРА био најкрвавији и најбруталнији?

На Олимпијских играма у Паризу 1900. године учествовали су спортисти из 28 земаља (од којих МОК данас признаје 24 земље), са 997 такмичара од чега 22 су биле жене, што се у то време сматрало револуционарним.

1634805845_olimpijada.jpg
Фото: Wикипедиа
Oglas

Сви они такмичили су се у 18 дисциплина, али како су неке од њих биле “необичне”, Међународни олимпијски комитет је накнадно одабрао оне која је признао за званична такмичења, док се остала данас сматрају демонстрационим спортовима и дисциплинама.

Прочитајте још: Верује се да имају невероватан ДАР: Због чега су ЛЕВОРУКИ људи ПОСЕБНИ?

У овој другој групи тако су се нашли: подводни риболов, мушичарење, балонарство, боћање, пуцање из топа… али убедљиво најбизарнија (и најкрвавија) дисциплина била је - гађање живих голубова!

Три - четири - гађај!

Очекивано, ова дисциплина касније је у то време рекламирана као “веома аристократска” касније је названа “крвава”. Циљ вам је сам по себи јасан - требало је погодити што више живих птица!

Сигурно једна од најокрутнијих дисиплина привукла је доста пажње на Олимпијским играма које су те године иначе биле јако слабо посећене. 

Страдало је око 300 птица

Кажу да је на догађају страдало око 300 несрећних птица. “Славом се овенчао” Белгијанац Леон де Лунден који је упуцао 21 голуба. Једног мање уби је другопласирани Француз Маурице Фауреа, док је 18 птица убио Аустралијац Доналд Мекинтош. Међународни Олимпијски комитет ове медаље данас не убраја у званичне.

Срећом, био је ово први и један једини пут да је на Олимпијским играма одржано такво такмичење. Борци за заштиту животиња постајалали су све гласнији што је довело до тога да гађање голубова 1902. постане забрањено у САД, па су већ на следећим Играма живе птице, срећом, замењене су глиненим метама.

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas