Oglas
· · Komentari: 0

Mlada žena umrla od intoksikacije vodom na odmoru: Popila 4 boce od pola litra za 20 minuta!

Poslednjeg dana svog putovanja osetila je vrtoglavicu i glavobolju, simptome dehidracije, ali nikakva količina vode nije mogla da utoli njenu žeđ

1691230111_zena-voda.png
Photo: Facebook printscreen/ Christian TheSonofwolf Izquierdo
Oglas

Majka dvoje dece u Indijani umrla je nakon što je popila oko dve litra vode za samo 20 minuta.

Ešli Samers, stara 35 godina, umrla je od toksičnosti vode ubrzo nakon što je provela opušten dan na jezeru Frimen tokom produženog vikenda za američki praznik 4. jul.

Poslednjeg dana svog putovanja osetila je vrtoglavicu i glavobolju, simptome dehidracije, ali nikakva količina vode nije mogla da utoli njenu žeđ. Na brodiću, na putu do izleta, popila je četiri boce od 500 militara.

Međutim, kada se vratila kući, srušila se u garaži, zadobivši ozbiljno oticanje mozga. Nikada se više nije osvestila.

Lekari u bolnici su joj dijagnostikovali intoksikaciju vodom, koja se naziva i hiponatremija, koja se razvija kao rezultat previše vode u telu, a nedovoljno natrijuma.

Hiponatremiju karakteriše nizak nivo natrijuma u ​​telu, esencijalnog elektrolita koji pomaže da se reguliše delikatna ravnoteža tečnosti u ćelijama, kao i da se održi pravilna funkcija nerava i mišića. Pijenje previše vode razređuje koncentraciju natrijuma u ​​krvi

- Bio je to veliki šok za sve nas. Samo sam pomislio, ovo je moguće? Jedino šta je osećala je da ne može da unese dovoljno tečnosti... Kada su otišli sa peščanog spruda i stigli do pristaništa, to je trajalo oko 20 minuta vožnje čamcem, popila je četiri boce vode za tih 20 minuta - ispričao je u neverici za Daily Mail Ešlin brat, Devon Miler.

Ovo stanje se javlja kada neko popije preveliku količinu vode u kratkom vremenskom intervalu, jer prevazilazi sposobnost složenih sistema organa tela, pre svega bubrega, da regulišu ravnotežu tečnosti. Krajnji cilj konzumiranja vode je da se uspostavi ravnoteža između vode i elektrolita kao što su natrijum, kalijum i hlorid, što osigurava pravilno funkcionisanje ćelije.

Natrijum je posebno važan jer održava komunikaciju između ćelija putem električnih impulsa i pomaže apsorpciji hranljivih materija u digestivnom sistemu i bubrezima, čime se prilagođava količina vode i elektrolita koji se ponovo apsorbuju u krvotok ili izlučuju urinom.

BONUS VIDEO: 

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas