Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

ИЗАБРАН ПОБЕДНИК ИНТЕРВИЗИЈЕ: Вијетнам убедљиво тријумфовао, освојили и вредну новчану награду, а ево како је прошао СРПСКИ представник

На руској верзији Евровизије, а која је одржана синоћ у Москви, Вијетнам је однео апсолутну победу.

1758438729_99a645b9-8624-4f41-8ac7-32334cb6be79.jpg
Фото: Принтсцреен/ YоуТубе - НеwсX Ливе
Oglas

На музичком такмичењу Интервизији 2025. одржаној у Москви, победу су одели представници Вијетнама Дуц Пхуц. Током целе вечери били су међу апсолутним фаворитима, а највећи конкуретн био им је Киргистан.

На руској верзији Евровизије и Србија је имала свог представника Слободана Тркуљу са бендом Балканополис. Он се представио нумером  „Три мале руже“,  која је изведена на српском језику, спора је, мелодијска и тужна, са снагом која подсећа на хладан балкански зимски ветар. Међутим, он није изборио пласман у топ 10.

На такмичењу је учествовало укупно 23 земље, међу којима су биле Белорусија, Русија, Казахстан, Узбекистан, Бразил, Сједињене Америчке Државе, Уједињени Арапски Емирати, Саудијска Арабија, Кина, Вијетнам, Кенија, Јужноафричка Република и друге.

Богат наградни фонд

Победник је такмичар који од жирија добио највишу оцену путем тајног гласања, а освојио је кристални трофеј Интервизије и награду од 30 милиона рубаља (скоро 360.000 америчких долара). Сви учесници ће добити сертификате од организационог одбора.

Организатори међународног музичког такмичења "Интервизија", које је одржана синоћ, у суботу, 20. септембра, непосредно пред финале су објавили како певачица VASSY, представница САД, која има држављанство САД и Аустралије, неће наступити.

- Због разлога изван контроле организатора и америчке делегације, узрокованих невиђеним политичким притиском Владе Аустралије, певачица VASSY (држављанка САД и Аустралије) неће моћи да наступи у финалној вечери Интервизије - навели се у саопштењу.

Организатори су изразили жаљење што уметница неће наступити, наглашавајући притом да Сједињене Државе остају пуноправни учесник "Интервизије" и да ће их у међународном жирију представљати Џо Лин Тарнер, некадашњи певач бројних бендова међу којима су и "Deep Purple" и "Rainbow" - писало је у саопштењу објављеном на Инстаграму.

(Курир)

БОНУС ВИДЕО:

 

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas