Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

ЗВЕЗДА СЕРИЈЕ "ЕУФОРИЈА" СЕ РОДИЛА КАО МУШКО: Лепотица је још као дете схватила да је заробљена у "погрешном" телу

Хантер Шафер има тек 27 година, у биографији већ има успешну манекенску и глумачку каријеру, али и много, много више од тога.

1779713276_Foto-Profimedia-glumica.jpg
Фото: СпласхНеwс.цом / Спласх / Профимедиа
Oglas

Од почетка дуго ишчекиване треће сезоне серије "Еуфорија" углавном се прича о шокантним сценама Сидни Свини, неочекиваним обртима и развоју ликова, помало и о чињеници да Алекса Деми једина у екипи није остварила већи успех од овог ХБО хита, али у сенци није ни Хантер Шафер.

Глумица која игра Џулс Вон је поново у фокусу због начина живота њене јунакиње, а и сама Хантер је често била тема у медијима због свог приватног живота.

Животна прича Хантер Шафер, која је, као и Џулс, трансродна особа, далеко је од типичне холивудске бајке.

Звезда серије "Еуфорије" данас важи за једно од најпознатијих лица млађе генерације у Холивуду, али је, иако о томе не жели да говори и увек је насмејана у јавности, њен пут до успеха неретко био пун борбе, скривања и личних преиспитивања.

Хантер Шафер, рођена у погрешном телу 

Рођена је 31. децембра 1998. у Њу Џерзију, у врло религиозној породици, штавише, као ћерка пастора, прва од четворо деце. На свет је стигла у телу дечака, а већ у раном узрасту је почела да показује да је оно за њу било погрешно.

У седмом разреду је рекла родитељима да је "геј дечак", да би потом почела да препознаје родну дисфорију, која јој је ускоро и дијагностикована. Зато се већ у деветом разреду основне школе "аутовала" као трансродна особа и започела процес транзиције.

Дуго је то, међутим, крила од породице, а касније је испричала да је још као дете осећала снажну потребу да изрази своју женственост, али јој је требало времена да разуме шта јој се заправо дешава.

У школу је кришом носила маскару коју су јој давали пријатељи, шминкала се у школском купатилу, а затим скидала шминку пре повратка кући како родитељи ништа не би приметили. Једном је купила и штикле од 20 долара које је скривала у ранцу како би их носила на часовима.

Никад није крила истину о себи и жели да знамо да је рођена у мушком телу

Након што је Хантер Шафер увелико живела како је осећала да треба и како жели, родитељи су јавно стали уз њу. Њена мајка је истакла да ће увек волети своје дете без обзира на све, док је Хантерин отац признао да му је било потребно време да прихвати целу ситуацију.

– Волим да људи знају да нисам цис девојка јер то није нешто што јесам нити се осећам као да јесам. Поносна сам што сам транс особа – каже глумица.

Пре него што је почела да се бави глумом, Хантер Шафер је градила веома успешну манекенску каријеру. Моделингом је почела да се бави одмах након средње школе, а истиче да ју је водила жеља да искористи привилегију "манекенског изгледа" како би променила начин на који људи гледају на родни идентитет.

Агент ју је приметио преко Инстаграма, након чега је потписала уговор са чувеном агенцијом Елите Модел Манагемент, која води каријере највећих звезда моделинга, и преселила се у Њујорк.

Манекенка којој је једна понуда променила живот

Врло брзо почела је да ради за велике модне куће, као што су Диор, Марц Јацобс, Гуцци и Версаце, а појавила се и на Недељи моде у Њујорку. Модни магазини су је описивали као модел необичне, етеричне лепоте и упечатљиве харизме, а све су то разлози зашто се данас, када је глумица, она често доводи у везу с улогама вила и ратница, иако још увек чека такву прилику.

Иако је планирала да студира дизајн у Лондону и отвори студио за транс уметнике у Њујорку, живот јој се потпуно променио када је добила улогу у серији "Еуфорија", а управо јој је тај пројекат, уместо моделинга, донео светску популарност.

Ако је назовете активисткињом, нећете погрешити

Поред глуме и моде, Хантер Шафер је постала позната и по активизму. Била је међу тужиоцима у процесу против закона у Северној Каролини који је од транс особа захтевао да користе јавне тоалете према полу уписаном при рођењу, а не према родном идентитету.

Месецима је сарађивала с адвокатима и причала о сопственим искуствима како би помогла случају. Иако је закон касније укинут, наставила је да се бори против прописа који угрожавају транс заједницу.

Велику прашину у медијима је изазвала и почетком 2025, кад је објавила да јој је нов пасош издат с ознаком М, односно као да је мушког пола, упркос томе што је у документацији навела женски.

– Била сам шокирана. Нисам веровала да ће се то заиста догодити – рекла је у видеу који је објавила на ТикТоку.

 

@цнн

Транс ‘Еупхориа’ стар Хунтер Сцхафер постед то хер ТикТок сторy абоут а пасспорт схе рецентлy рецеивед, wхицх wас иссуед wитх а мале гендер маркер.

♬ оригинал соунд - ЦНН

Том приликом је критиковала политику администрације Доналда Трампа према транс особама и признала да страхује од проблема на аеродромима током путовања.

Поред активизма за права транс особа, Хантер је подржала и протесте за прекид ватре у Гази, а 2024. године чак је била међу демонстрантима који су приведени на протесту у Њујорку.

Љубавни живот Хантер Шафер

Када је реч о приватном животу, Хантер је отворено причала и о својој сексуалности. У једном интервјуу рекла је да је "ближа ономе што би људи назвали лезбејком", док је касније себе описивала као „би или пан или нешто између“.

Кратко је била у вези са шпанском певачицом Росалијом, а касније и са колегом из серије "Еуфорија" Домиником Фајком. Везу са Росалијом је потврдила тек годинама касније, а нагласила је да су остале веома блиске.

– Она је породица без обзира на све – рекла је Хантер.

Њена љубавна веза са Домиником Фајком завршила се након што је, како тврди, сазнала да ју је преварио.

Доста јој је тога што је њена трансродност у фокусу

Последњих година Хантер Шафер све чешће истиче да не жели да њена трансродност буде једина ствар по којој је јавност препознаје.

– Волела бих да мање причам о свом транс идентитету. Прошла сам кроз најтежи део транзиције и сада само желим да будем девојка – рекла је за ГQ.

Признала је и да је почела да одбија бројне "транс улоге" јер није желела да цела каријера буде заснована искључиво на томе.

– Све време покушавам да пронађем баланс између тога да не будем само "транс звезда", али и да испуним одговорност тога што представљам заједницу – рекла је за Вогуе.

 

(Глоссy)

БОНУС ВИДЕО:

 

 

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas