Oglas
· · Komentari: 0

Koliko su zaista PRLJAVE DEČIJE IGRAČKE? Podaci će vas ŠOKIRATI

Pojedine dečije igračke mogu biti prljavije od wc šolje

1675412017_shutterstock_1809643105.jpg
Foto: Shutterstock
Oglas

Koliko često perete i dezinfikujete dečije igračke? Sigurno imate preča posla, ali vreme i igra sa njim učini svoje, postanu prljave kao i većina stvari u stanu. Stručnjaci koji su došla do podatka da roditelji igračke čiste ponekad ili skoro nikada, upozorili su na činjenicu da se na njima vremenom skupi više bakterija i mikroba nego što ima na najprljavijim površinama u kući.

Podaci sugerišu da su deca koja se stalno igraju sa svojim omiljem igračkama bila izložena većoj opasnosti od bakterija, nego što ima na WC-šolji ili u sudoperi. Stručnjaci su napravili spisak najpopularnijih igračaka i objasnili koliko mogu da budu prljave:

Kockice za slaganje – 13 puta više bakterija nego na držaču četkica za zube

Lutke – devet puta više bakterija nego u činiji za hranu kućnog ljubimca

Autići – oko dva puta više bakterija nego na bravama ulaznih vrata.

Upravljač igračaka na baterije – dvostruko više bakterija nego na loptici kućnog ljubimca.

Kuhinjski set igračaka – četiri puta više bakterija nego na kuhinjskoj radnoj ploči.

Gumena lopta – tri puta više bakterija nego na WC-šolji

Plišane igračke – dva puta više bakterija nego na novčaniku.

Nešto više od desetine ispitanih u okviru istraživanja kaže da dečije igračke čisti jednom u dve nedelje ili ređe. Pak, neki roditelji odlučuju čistiti detetove igračke jednom nedeljno (42 odsto), dok se drugi odlučuju za svakodnevno čišćenje predmeta zaraženih klicama (44 odsto). Jasno je da bi trebalo, s obzirom na količinu mikroba koji se mogu nalaziti na igračkama, razmisliti o njihovoj dezinfekciji ili bacanju, u suprotnom detetu zdravlje može da bude ozbiljno ugroženo.

Pokušajte da smanjite šanse da deca dođu u kontakt sa virusima i bolestima kako ne bi bila često bolesna. Malo alkohola, vode i sapuna s vremena na vreme može da doprinese zaštiti zdravlja vaše porodice – poručuju autori istraživanja.

Bonus video:

 

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU 

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas