Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

Млада жена умрла од интоксикације водом на одмору: Попила 4 боце од пола литра за 20 минута!

Последњег дана свог путовања осетила је вртоглавицу и главобољу, симптоме дехидрације, али никаква количина воде није могла да утоли њену жеђ

1691230111_zena-voda.png
Пхото: Фацебоок принтсцреен/ Цхристиан ТхеСонофwолф Изqуиердо
Oglas

Мајка двоје деце у Индијани умрла је након што је попила око две литра воде за само 20 минута.

Ешли Самерс, стара 35 година, умрла је од токсичности воде убрзо након што је провела опуштен дан на језеру Фримен током продуженог викенда за амерички празник 4. јул.

Последњег дана свог путовања осетила је вртоглавицу и главобољу, симптоме дехидрације, али никаква количина воде није могла да утоли њену жеђ. На бродићу, на путу до излета, попила је четири боце од 500 милитара.

Међутим, када се вратила куц́и, срушила се у гаражи, задобивши озбиљно отицање мозга. Никада се више није освестила.

Лекари у болници су јој дијагностиковали интоксикацију водом, која се назива и хипонатремија, која се развија као резултат превише воде у телу, а недовољно натријума.

Хипонатремију карактерише низак ниво натријума у ​​телу, есенцијалног електролита који помаже да се регулише деликатна равнотежа течности у ц́елијама, као и да се одржи правилна функција нерава и мишиц́а. Пијење превише воде разређује концентрацију натријума у ​​крви

- Био је то велики шок за све нас. Само сам помислио, ово је могуће? Једино шта је осец́ала је да не може да унесе довољно течности... Када су отишли са пешчаног спруда и стигли до пристаништа, то је трајало око 20 минута вожње чамцем, попила је четири боце воде за тих 20 минута - испричао је у неверици за Даилy Маил Ешлин брат, Девон Милер.

Ово стање се јавља када неко попије превелику количину воде у кратком временском интервалу, јер превазилази способност сложених система органа тела, пре свега бубрега, да регулишу равнотежу течности. Крајњи циљ конзумирања воде је да се успостави равнотежа између воде и електролита као што су натријум, калијум и хлорид, што осигурава правилно функционисање ц́елије.

Натријум је посебно важан јер одржава комуникацију између ц́елија путем електричних импулса и помаже апсорпцији хранљивих материја у дигестивном систему и бубрезима, чиме се прилагођава количина воде и електролита који се поново апсорбују у крвоток или излучују урином.

БОНУС ВИДЕО: 

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas