Oglas
· · Komentari: 0

Istraživanje sociologa došlo do zanimljivog otkrića: U kojim godinama je najbolje da se venčate? Tada su minimalne šanse za razvod

Nakon određene godine života, stupanje u brak nosi veliki rizik od razvoda

1686992970_venc.jpg
Foto: Shutterstock
Oglas

Čim mladi parovi spomenu reč venčanje, obično sledi zabrinuto pitanje roditelja: „Zar ne želite da još malo pričekate?“

Iza toga čuči pomisao da mladi par još nije dovoljno sazreo iza trajnu vezu i da bi trebalo da pričekaju s brakom. Što su stariji partneri, manje je razvoda brakova – takva je uopštena pretpostavka.

Prema istraživanju sociologa Nikolasa H. Volfingera sa Univerziteta Juta, rano sklopljeni brakovi nisu jedini koji se često raspadnu: ko se venča sa 20 godina ima 50 posto veću verovatnoću da se rastane od osobe koja je ušla u brak sa 25 godina, tvrdi Volfinger. Sa svakom narednom godinom pada verovatnoća razvoda braka. I to tako traje do 32. godine – od te godine ponovno raste rizik od razvoda.

Dakle, znači li to da osobe koje nisu venčane do 32. godine nisu sposobne za dugotrajne veze? Uopšteno, naravno da ne. Međutim, brojni primeri iz prošlosti mogu navesti na prevaru i deca koja su eventualno nastala iz toga mogu otežati trajni brak s drugom osobom, tvrdi naučnik.

I još je jedan razlog za pojavu tog fenomena: Volfinger veruje da osobe koje čekaju do kraja 30-ih s brakom pripadaju onima koji su karakterno manje skloni srećnim vezama. Pošto je takvim ljudima teže da pronađu nekoga ko želi da se trajno veže za njih, kasnije se venčaju pa se njihov brak češće raspadne.

                                       Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas