· · Коментари: 0
ТЕХНОЛОГИЈЕ

Стручњаци су утврдили нешто ШОКАНТНО код видео позива, СИГУРНО ћете се сложити са њима

Последњих месеци сте обавили много видео-позива и доста су вам знали, али после сваког сте се осећали уморнији него када разговарате уживо. Стручњаци имају објашњење.

Depositphotos_33099857_xl-2015.jpg
Фото: Депозитфото

Стручњаци упозоравају да овакав вид комуникације исцрпљује људе, одузима им више енергије него када се са неким сретну лицем у лице и чини да се осећају усамљено.

Прочитајте још: Велики подухват: Google спреман да парира Netflix и Disney платформама?

Када се са неким повежемо преко екрана, много тога се губи. Ограничени смо на аудио-визуелне податке, а стална присутност наше слике на екрану омета разговор и преусмерава нам пажњу. Како можемо то да избегнемо? За почетак, уколико имате утисак да сте емотивно исцрпљени, можда је најбоље да прекинете интернет комуникацију.

Људе нарочито емотивно исцрпљује посматрање своје слике у екрану, па је најбоље покрити је.

Стручњаци кажу да постоји одређени ниво хипертензивне самосвести која се јавља када посматрамо сопствену слику. Уколико се то догађа током видео-разговора, ми се на тренутак “искључујемо”, а део нашег мозга постаје активан, процењујући како себе представљамо. Један од начина да се то избегне је да покријете своју слику на екрану, односно залепите нешто преко ње. Али размислите и о обичном телефонском позиву који може да побољша вашу концентрацију и квалитет разговора. 

Прочитајте још: Да ли смо угрожени? Током рада од куће сви смо користили ову АПЛИКАЦИЈУ, а Гугл ју је ЗАБРАНИО из оправданог разлога

Скувајте кафу или чај, пронађите најудобније место у свом дому и фокусирајте се на разговор. Дакле, сами процените да ли се боље осећате током обичног телефонског разговора или током видео-позива.

Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.