
Нучници се одушевили ПИНГВИНОМ кога су открили: Његова боја је невероватна (ФОТО)
Жути пингвин снимљен је на Јужна Џорџија Острвима у Атлантском океану, а научници не могу тачно да објасне због чега је такве боје, а не уобичајено црно-беле.
Жути пингвин снимљен је на Јужна Џорџија Острвима у Атлантском океану, а научници не могу тачно да објасне због чега је такве боје, а не уобичајено црно-беле.
Случајно откриће морског живота испод ледене површине Антарктика баца сумњу на досадашња схватања о критеријумима за постојање живих организама на хладним и далеким планетама у Сунчевом систему.
Многа истраживања бавила су се траговима долина древних река која су дуго указивале на то да је вода некада текла Марсом.
Да би проучили тај рани период историје научници су користили компјутере како би створили приказ интеракција стена и магме у земљиној кори и испод ње.
Снег је сачињен од стотина минијатурних кристала леда који имају различит облик и структуру.
Научници верују да је галаксија ГН-з11 настала само 420 милиона година након Великог праска, у време када је светлост први пут почела да испуњава космос.
Научници су објавили да су искористили супстанцу добијену од ланеног уља, а која се под УВ светлом може вратити у првобитно стање у року од 20 минута, односно на собној температури у року од 12 сати.
Живот је био тежак, али није био попут холивудских вестерна.
Истраживачи Националне управе за океане и атмосферу су први пут у историји идентификовали нову врсту реброноша (ктенофора) користећи само снимке високе резолуције са дрона који је заронио у дубоке...
Тај дугорочни кишни период довео је до нестанка многих врста и „отворио врата“ за појаву диносауруса.