Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
ИСХРАНА

Деца се овоме неће обрадовати: Ево које нове препоруке су донете за децу

Нова прехрамбена одлука у САД-у препоручује избегавање додатних шећера за малу децу.

1609767974_Depositphotos_46990917_s-2019.jpg
Фото: Депозит
Oglas

Родитељи сада имају додатни разлог да јако малој деци ускрате посластице, торте и сладоле. Пре неколико дана је америчка влада објавила прехрамбене смернице за малу деце, те препоручују да се деца хране искључиво мајчиним млеком првих шест месеци, а деци млађој од две године, требало би ускратити намирнице са додатним шећером.

Прочитајте још: МЛАДИ ПАЗИТЕ: Алкохол ГОЈИ више и од брзе хране

- Никада није прерано за почетак, а у тако раним годинама сваки залога је важан - истиче нутрициониста Барбара Шниман са Универзитета у Калифорнији.

Ако мајка нема свог млека за исхрану детете, током прве године живота требали би користити млечне формуле за дојечад обогаћење гвожђем. Бебе би, такође, требале да добију и додатни витамин Д одмах након рођења, а са шест месеци могу да почну да једу другу храну.

Прочитајте још: Месечарење и причање у сну може да се догоди свим и то после ОВЕ ситуације

- Увођење хране која садржи кикирики у првој години смањује ризик да ће дојенче развити алергију на ту намирницу - стоји у тој одлуци.

Више савета је за труднице и дојиље, него што је то било у неки претходним одлукама. Па тако пише да би за здравље бебиног мозга труднице требале да једу од 250 до 350 грама морских плодова, а притом предност ваља дати риби попут бакалару, лососу и сардини. 

Прочитајте још: Доктор Ненад одговара на питање: До када би требало да се врати ЧУЛО МИРИСА и укуса?

Већина Американаца не следи добронамерне савете о исхрани, што све доводи до гојазности, срчаним болестима и дијабетесу. Глави савет гласи: Напуните тањир воћем и поврћем, а смањите слаткише, засићене масти и натријум.

Највећи извори додатих шећера у типичној америчкој исхрани су сокови и друга пича заслађена шећером, дезерти, грицкалице, слаткиши и др.Ова храна нема нутритивну вредност, па стручњаци препоручују ограничавање њиховог уноса.

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas