Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
ДОБРОБИТИ ПЛЕСА

Ево зашто је добро да ПЛЕШЕТЕ са БЕБОМ У НАРУЧЈУ?

Занимљиво истраживање Универзитета "МцМастер".

1607528137_Depositphotos_138079446_s-2019.jpg
Фото: Депозит
Oglas

Осим тога што плес с бебом у наручју помаже у успостављању везе с њом, показао се и врло делотворним у развијању љубазности и саосећања код најмлађих.

Сви желимо да наши малишани израсту у особе које ће други једнога дана сматрати добрим људима и правим пријатељима, саосећајним особама увек спремнима да помогну некоме, а резултати истраживања указују да је то могуће постићи плесом!

Прочитајте још: Родитељи не брините: СТРАХ ОД КУПАЊА код беба је НОРМАЛАН!

Ово занимљиво истраживање изведено је на следећи начин: научници су плесали с бебама у наручју и, при томе, гледали их у лице, крећући се у ритму музике или ван ритма. Након што би музика стала, научници би испуштали маркер који су држали у руци и проматрали хоће ли бебе посегнути за њим и покушати да га дохватите и пружити својим плесним партнерима помоћ.

Прочитајте још: САВЕТИ ЗА РОДИТЕЉЕ: Ево како да беби ПРАВИЛНО одрежете нокте (ВИДЕО)

Фото: Депозит

Установљено је да чак 50 посто малишана који су у наручју научника скакутали у ритму музике жели да помоне другима. Такође, научници су обратили пажњу и на то како се понашају деца која су са научницима плесала ван ритма музике, а откривено је да свега 30 посто њих жели да дохвати маркер и тако да пружи своју помоћ. Такође, малишани који су се кретали ритмично, брже су се сагињали ка маркерима.

Стручњаци су зато помислили да би музика и плес могли бити кључ одгајања деце тако да постану љубазни и саосећајни људи.

Прочитајте још: Разлози због којих се бебе пробуде чим их испустите из наручја?

- Једна од теорија је да, када се људи крећу у сличном ритму као ми, чешће их сматрамо пријатељима - истакнула је докторка Лаурел Траинор, ауторка истраживања и професорка психологије на Универзитету “МцМастер”.

- Наше истраживање, такође, указује и на то да је држање бебе и кретање с њом важно за формирање повезаности - додала је докторка.

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas