· · Komentari: 0
NEGA KOŽE

HIDRIRANA ili OKSIGENISANA koža? Koja je razlika?

Da li ste ikada išli na tretman lica kiseonikom ili kupili kremu koja sadrži kiseonik kao glavni sastojak?

1603895540_Depositphotos_75416115_s-2019.jpg
Foto: Depozit

Zapitali smo se sledeće: šta je zapravo oksigenacija kože i kako se ona razlikuje od hidratacije?

Teoretski gledano, oksigenacija kože je proces u kojoj vašoj koži direktno dajete pristup kiseoniku – bilo putem tretmana lica ili upotrebom nekog proizvoda. Dodatni kiseonik u vašoj koži bi trebalo da poveća proizvodnju ćelija i cirkulaciju, što potom poboljšava njenu moć upijanja drugih sastojaka koje vaša beauty rutina sadrži. 

Pročitajte još: FANTASTIČAN EFEKAT: Čudotvorne MASKE SA BANANOM koje možete da napravite kod kuće

Godinama unazad, medicinska zajednica koristila je O2 u bolnicama kako bi se ubrzalo zarastanje kože koja ima jake opekotine ili rane, ali važno je reći da u ovom kontekstu, kiseonik postoji u komorama pod velikim pritiskom. 

Hidratacija kože uključuje upotrebu topikalnih proizvoda koji sadrže humektante, koji vezuju i privlače vodu vašim ćelijama, hrabreći ih na taj način da upiju više vlažnosti i poboljšaju izgled vašeg tena.

Foto: Depozit

Moramo još reći da postoji velika razlika između hidratacije kože i korišćenja hidratantne kreme – za najbolje rezultate, trebalo bi da hidrirate svoju kožu serumom ili esencijom, a da potom nanesete sloj hidratantne kreme koja će sve to zaključati. 

Pročitajte još: Ubrizgavaju u LICE opasan BIOLOŠKI OTROV, pa pitaju: Kada će prestati CRVENILO?

Kada se radi o beneficijama oksigenacije kože, možemo reći da nema nikakvih nuspojava, tačnije neće vam štetiti, ali studije koje govore o dobrobitima ovog procesa su vrlo oskudne. Ako dođete u situaciju gde se pitate da li treba da potrošite svoj novac u drogeriji ili u spa centru, savetujemo vam da se radije odlučite za hidrirajući tretman, umesto oksigenacije.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU

Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.