Oskarovka izjavila da se uvek osećala kao nebinarna osoba i gej muškarac
Slavna glumica promovisala je dramu Jimpa gde igra ženu po imenu Hana, čija se ćerka Frensis izjašnjava kao nebinarna osoba (Od Mejson - Hajd). U pitanju je jedna od prvih mejnstrim filmova sa nebinarnim glavnim likom.
U filmu igra i Džon Litgou, koji glumi homoseksualca. Olivija Kolman koja je nagrađena Oskarom za ulogu princeze Ane u The Favourite i koja je poznata i po tumačenju lika Elizabete II u seriji The Crown, izjavila je da joj nije odgovarala podela na ženski i muški pol odnosno strogo podeljene rodne uloge.
U intervju za Them rekla je: "Tokom celog života svađala sam se sa ljudima jer sam se uvek nekako osećala nebinarno. Nikada se nisam osećala posebno ženstveno.
Uvek sam mužu govorila da sam poput gej muškarca. A on bi mi rekao: "Da, razumem". I tako se osećam svoja, opušteno".
Majka troje dece, koja je u braku sa filmskim producentom Edom Sinklerom od 2001. godine, objasnila je: „Ne provodim baš mnogo vremena sa ljudima koji su "strogo" heteroseksualni...
Muškarci koje poznajem i veoma volim svesni su svih aspekata svoje ličnosti. Muž i ja se smenujemo, ili smo "jaki" ili nam treba malo nežnosti. Verujem da to ima svako u sebi. Oduvek sam se tako osećala.
Ne kažem samo ja: "Ne osećam da je to binarno". I to mi se svidelo. Posle snimanja ovog filma, pomislila sam:"'Da, znala sam da nisam jedina".
Glumica ima troje dece, Fina (20), Hala (18) i desetogodišnju ćerku. Muža je upoznala na probama filma Table Manners, dok se bavio glumom. Posvetio se kasnije pisanju scenarija i produkciji, pa je producirao film The Roses, gde ona igra.
Otkrila je da joj nije bio posebno simpatičan dok nije videla njegov levi profil. "Pušio je cigaretu, prekrstio noge i imao je kvržicu na nosu, a ja sam videla njegov profil i jednostavno pomislila: "O, moj Bože, udaću se za njega". Kao grom me je udarilo: "To je on, to je on!' Jadničak nije znao".
(Blic Žena)
BONUS VIDEO: