Blejk Lajvli poziva sudiju da odbaci najnoviji pokušaj Džastina Baldonija da odbaci njene tužbe, dok se njihova pravna bitka nastavlja ka suđenju.
U pismu podnetom u četvrtak sudiji Luisu DŽ. Limanu u Okružnom sudu SAD za Južni okrug NJujorka, advokati Lajvli su ukazali na nedavnu presudu saveznog apelacionog suda za koju kažu da podržava održavanje njene tužbe. U odluci, koju je ranije ove nedelje doneo Apelacioni sud SAD za Drugi okrug, navodi se da sudovi ne bi trebalo da odbace slučaj samo na osnovu formulacije tužbe ako su dokazi već prikupljeni tokom parnice. Citirajući presudu, advokati Lajvli (38) su napisali da bi odbacivanje tužbe u toj fazi „teško služilo efikasnom ili pravednom rešavanju sporova“ ako dokazi prikupljeni tokom slučaja mogu biti dovoljni da potkrepe tvrdnje.
Baldoni (42) i drugi optuženi zatražili su od sudije da odbaci Lajvlijeve tužbe kroz niz pravnih predloga, uključujući zahtev za presudu po skraćenom postupku – korak kojim se od suda traži da odluči o slučaju na osnovu već prikupljenih dokaza, umesto da ga pošalje na suđenje. Ali Lajvlijevi advokati tvrde da bi slučaj trebalo da se nastavi i da bude procenjen koristeći kompletan spis dokaza prikupljenih tokom tužbe.
Podnošenje tužbe je najnoviji razvoj događaja u tekućem pravnom sporu između Lajvlijeve i Baldonija vezanom za njihov rad na filmu „Završava se sa nama“.
Podsetimo, u decembru 2024. godine, Lajvli (38) je tužila glumca i reditelja filma „Završava se sa nama“, Džastina Baldonija, navodeći seksualno uznemiravanje i odmazdu - tvrdnje koje je on negirao.
Glumica traži odštetu veću od 160 miliona dolara. Baldoni je prethodno podneo kontratužbu od 400 miliona dolara, optužujući Lajvli za iznudu i klevetu, ali je sudija kasnije odbacio tu tužbu.
Očekuje se da će oba glumca svedočiti ako slučaj dođe do suđenja, koje je trenutno zakazano za 18. maj.