· · Коментари: 0

Три навике Николе Тесле ЗА БОЉЕ ФУНКЦИОНИСАЊЕ МОЗГА: Пробајте их, лаке су за примењивање

Један од највећих генија придржавао се навика за које је сматрао да му изоштравају размишљање

1658498791_nikola-tesla-3026247__340.jpg
Фото: Пиxабаy

Тесла је један од највећих научника свих времена који је цео свој живот подредио  науци и изумима. Многи га нису разумели, па су га карактерисали као "чудног". Међутим, то њега није дотицало, а живот је водио по својим правилима и уверењима.

Поједине навике створио је како би му музак боље функционисао и како би искористио сав свој потенцијал како би допринео развоју човечанства.

1. Визуелизација

Тесла је говорио како може да замисли машине и ретко је одмах правио нацрте пре него што би почео да ради на њиховој изградњи. Основна идеја визуелног размишљања јесте концентрација пре саме изведбе, а она није својствена свим људима. 

Прочитајте још: Победите ТРЕМУ: Савети психолога који ће вам помоћи да претворите трему у свог савезника

Тесла је у својој аутобиографији описао како он посматра овај процес:

"Моја метода је другачија. Ја не журим с конкретним радом. Када добијем идеју, ја одмах кренем с изграђивањем у својој машти. Мењам конструкцију, радим на поправкама и управљам стројем у својој глави. За мене је потпуно небитно да ли тестирам турбину у глави или у радионици".

2. Шетња

Данас су многе студије потврдиле да шетња може изузетно повољно утицати на когнитивне функције и доношење паметнијих одлука. Тесла је тога био свеста, а до неколико својих изума дошао је током шетње. Управо током једне такве дошао је и до идеје о наизменичној струји.

Прочитајте још: Због чега су УВЕК СЕДИШТА У АУТОБУСИМА ШАРЕНА: Више је разлога у питању

О томе су и писале Новости, наводећи:

"Никола Тесла се 1881. године преселио у Будимпешту. У том граду се опорављао од нервног слома и често је шетао са пријатељем и рецитовао поезију. Током једне од тих шетњи родила се идеја о наизменичној струји".

3. Решавање проблема у самоћи

Тесла је сматрао да се током размишљања, стварања и решавања проблема треба осамити. Познат је цитат овог генија:

"Ум је оштрији и концентрисанији у непрекиданој самоћи. За размишљање није неопходна било какава велика лабораторија. Оригиналност пристиже из самоће која ослобађа од утицаја који нам штете креативном уму. Будите сами, то је тајна изумитеља, будите сами, тада се идеје рађају".

Бонус видео:

 

 

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.