Oglas
· · Komentari: 0

PREMINUO ČUVENI PISAC: Autor romana "Hajduk u Beogradu" izgubio životnu bitku

Književnik Gradimir Stojković, autor romana "Hajduk u Beogradu", preminuo je u 78. godini, piše časopis Zmaj.

1740049303_Foto-Printscreen-YouTube-RTS-Tako-stoje-stvari---Zvanicni-kanal.jpg
Foto: Printscreen/ YouTube - RTS Tako stoje stvari - Zvanični kanal
Oglas

Gradimir Stojković Grada, kako su ga zvali prijatelji, je u svom poslednjem intervjuu za časopis "Zmaj“, koji je dao 2. januara 2025. godine, podelio neke od najdražih uspomena iz svoje karijere.

Prisetio se kako je slučajno počeo da piše za "Zmaj“ nakon što je dobio nagradu "Neven“ 1991. godine.

Gradimir je sa osmehom pričao o svojoj prvoj pesmi objavljenoj u "Zmaju“ dok je još bio u četvrtom razredu. NJegova učiteljica Rozalija Popadić poslala je pesmu o rodi i žabi časopisu, i tako je započela njegova književna karijera.

Tokom godina, Gradimir je stekao mnoge prijatelje u redakciji „"Zmaja“, a najdublji utisak na njega ostavila je Desanka Maksimović. Sa setom se prisećao kako su ga osam puta upoznavali sa njom, a tek deveti put ga je prepoznala kao autora knjige koju čitaju sva deca.

Gradimir je uvek verovao da deca zaslužuju najbolje knjige i trudio se da svaka njegova nova knjiga bude jednako dobra, ako ne i bolja, od prethodne. NJegova inspiracija za pisanje dolazila je iz svakodnevnih situacija i ljudi koje je sreo.

NJegova poruka deci bila je jednostavna, ali važna: "Pišite dobro. Deci treba zaista najbolje – to nije puka fraza.“

Gradimir Stojković će zauvek ostati u našim srcima kao veliki pisac i čovek koji je svojim delima obogatio živote mnogih generacija.

(Mondo)

BONUS VIDEO:

 

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas