Oglas
· · Komentari: 0

"LAVINA" ODUVALA BEČ: Moćan nastup Srbije - naši momci napravili spektakl (VIDEO)

U okviru prve polufinalne večeri ovogodišnjeg izdanja Evrovizije, nastupio je trenutak koji je publika u Srbiji željno iščekivala. Na binu su izašli i naši predstavnici, grupa "Lavina", koja je izvela numeru "Kraj mene".

1778618704_692179759_1491946395723172_8876548115753966000_n.jpg
Foto: Jessica Gow/TT / Shutterstock Editorial / Profimedia
Oglas

Groznica evrovizijskih večeri je zvanično počela i ove godine.

Borba za "Pesmu Evrovizije 2026" je krenula, a večeras je na repertoaru prvo polufinalno veče "Evrovizije 2026".

Za ljude u Srbiji ovo veče je posebno interesantno pošto je upravo nastupa i niška grupa "Lavina" sa pesmom "Kraj mene" - i to kao poslednji, 15. takmičari po redu na sceni u Bečkoj gradskoj dvorani.

"Lavina" je zabeležila upečatljiv nastup i oduševila publiku.

Inače, prema evrovizijskim kladionicama, grupa "Lavina" uspela je da se pozicionira među favoritima za prolazak u veliko finale. Prema trenutnom stanju na kladionicama kada je polufinale u pitanju, srpski predstavnici trenutno se nalaze među prvih sedam učesnika od ukupno 15 izvođača koji će nastupiti u prvom polufinalu, zakazanom za 12. maj od 21 sat.

Podrška Marije Šerifović

Inače, "Lavinu" je podržala i pevačica Marija Šerifović, koja je na današnji dan 2007. godine donela Srbiji pobedu na Evroviziji sa pesmom "Molitva".

- Večeras će Srbija lagano ući u finale. Hrabrost se ne meri godinama, nego srcem - napisala je Marija.

Austrija je ovogodišnji domaćin "Evrosonga 2026" pošto je pevač DŽej-DŽej proletos pobedio u Švajcarskoj sa pesmom "Wasted Love".

Prema trenutnim evrovizijskim kladionicama, grupa Lavina, koja ove godine predstavlja Srbiju sa pesmom "Kraj mene“, uspela je da se pozicionira među favoritima za prolazak u veliko finale.

Veče će početi dirljivim povratkom u zlatnu istoriju takmičenja. Legendarna Viki Leandros otvoriće šou izvođenjem svog klasika iz 1967. godine "L’amour est bleu " uz moćnu podršku hora od čak 70 članova — simbolično povezujući 70 godina postojanja takmičenja.

Kako bi gledaoci dobili potpun uvid u konkurenciju, na scenu će u revijalnom delu izaći i dvoje direktnih finalista: italijanski predstavnik nastupiće odmah nakon Gruzije, dok će nemačka pesma uslediti nakon nastupa Izraela. Redosled svih izvođača su odredili producenti takmičenja kako bi osigurali maksimalnu dinamičnost programa.

BONUS VIDEO:

 

 

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas