Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

Како се понаша психопата у вези: Психијатар објашњава због којих особина се треба забринути

Немају све психопате исте симптоме. Неки могу бити агресивни, док други манипулишу људима.

1716118238_GFHFGH.jpg
Фото: Схуттерстоск
Oglas

Термин "психопата" се често користи, али многи људи не знају његово право значење. У психијатрији, психопатија потпада под окриље стања које се зове "антисоцијални поремећај личности" (АПЛ). Психијатар Ерик Патерсон објашњава како да препознате психопату у свим областима живота, па и у љубавној вези.

Лаж и манипулација

Особе које имају антисоцијални поремећај личности се често служе лажима. Они чак могу да лажу о свом имену приликом упознавања и користе псеудониме или друге идентитете. Лажи су покушај да на неки начин искористе друге, да манипулацијом "извуку" нешто за себе, било да је реч о финансијској или емотивној користи. Често употребљавају шарм и ласкањем да би добили оно што желе. Манипулација такође може да укључује емоционално злостављање или уцену.

Непоштовање других особа

Занемаривање других је један од најистакнутијих знакова, а укључује кршење права других људи и закона које је поставило друштво. Према Дијагностичком и статистичком приручнику за менталне поремећаје, особе показују образац непоштовања права других који почиње око 15 година. Али почетак симптома за овај поремећај личности се често јавља раније. Особа не поштује друштвене норме и ради ствари које други сматрају незаконитим.

Агресивност

Важно је напоменути да нису све психопате физички агресивне. Али заједничка особина им је да се понашају агресивно или веома раздражљиво. Иако се најчешће испољава физички, агресивност може да буде и емоционална, вербална, рецимо, вербално злостављање.

Шта си то обукла?

Псиопата жели да вас контролише, али и да контролише све у вези са вама, па и оно што облачите и радите. Он прати ваше реакције, како би идентификовао ваше несигурности. Тако жели да промени ваш стил облачења и шминкања на начин који се њему свиђа, али све што заправо жели је да пронађе нови начин да вас понижава и учини мање привлачнијом другима. Исто важи и у обрнутом случају, када жена контролише облачење и понашање мушкарца.

Недостатак кајања

Без обзира на то да ли особа са антисоцијалним поремећајем личности манипулише, лаже или ради нешто незаконито, њена главна карактеристика је недостатак кајања за своје поступке. Другим речима, ови људи не осећају кривицу за оно што су урадили.

(Ало)

 

БОНУС ВИДЕО:

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas