Oglas
· · Komentari: 0

PROCURELI DOKUMENTI SA SUĐENJA BREDA PITA I ANĐELINE DŽOLI: Sada je jasno ko je krivac u ovom haosu koji je napravio najlepši holivudski par

Bred Pit tuži Anđelinu Džoli za 35 miliona dolara zbog prodaje udela u vinariji Šato Miraval

1762424309_profimedia-0019607185.jpg
Foto: Profimedia
Oglas

Bred Ptt i Anđelina Džoli, bivši holivudski par koji je zajedno vodeo poznatu francusku vinariju Šato Miraval, ponovo su u centru pravne bitke.

Multimilionski iznos

Prema novim sudskim dokumentima, Pit od bivše supruge potražuje čak 35 miliona dolara odštete zbog, kako tvrdi, štete nanesene poslovanju vinarije nakon što je Džoli 2021. godine prodala svoj udeo bez njegovog odobrenja.

U dokumentima koje je Pitov pravni tim predao 29. oktobra, nalaze se i e-mailovi advokati obe strane koji raspliću napet odnos bivšeg para, a čiji sadržaj prenosi Pipl. U jednom dopisu iz decembra 2023., advokati Anđeline Džoli napisali su: 'Gospodin Pit sam je stvorio opsežan pravni proces – on tuži gospođu Džoli za 35 miliona dolara. Posledično, on mora snositi trošak prikupljanja dokaza koji bi trebalo da dokažu postojanje tih navodnih šteta.'

Drugi dopis iz oktobra 2023. otkriva da Pit navodno traži i 'stalnu odštetu zbog navodne štete nanesene Miravalovom poslovanju'. Anđelinin tim pritom je optužio glumca da odbija da dostavi dokumenta koji se odnose na njegov zahtev za četvorogodišnjim ugovorom o poverljivosti (NDA) kojim je, tvrde, želeo da prikrije svoje ponašanje tokom braka.

Sve zbog vinarije

Anđelina i njeni advokati već su ranije tvrdili da je Pit odbio da otkupi njen udeo u vinariji jer nije želela da potpiše spomenuti NDA, koji bi je, prema njenim rečima, 'prisilio na ćutnju o njegovom nasilnom ponašanju'. Radi se o incidentu iz 2016. na privatnom letu tokom kojeg je, kako je tvrdila, bio verbalno i fizički nasilan prema njoj i deci. Pit nikada nije bio optužen, a Anđelina nije podnela kaznenu prijavu.

Bred Pit je još 2022. podneo tužbu tvrdeći da je Anđelina prekršila njihov dogovor prodajom svog udela ruskom Stoli Groupu, vlasniku Tenute del Mondo, bez njegova pristanka. Ona je na to odgovorila protivtužbom, optuživši bivšeg supruga da vodi 'osvetnički rat' protiv nje.

Slučaj Šato Miraval već mesecima puni naslovnice, a prema rečima Anđelininog advokata Pola Marfija, Pitovi postupci samo potvrđuju njegovu dugogodišnju potrebu da 'kontroliše i uznemirava Anđelinu'. 'NJegovi podnesci temelje se na nagađanjima i pokušaju da se zadre u privilegovanu komunikaciju između klijentkinje i njenih advokata', izjavio je Marfi.

Bred Pit i Anelina Džoli upoznali su se 2004. na snimanju filma 'Gospodin i gospođa Smit', a nakon 12 godina veze i dvoje zajedničke dece venčali su se 2014. u Francuskoj. Rastali su se 2016., a razvod je pravomoćno okončan krajem 2024. godine. Par ima šestoro dece: Medoksa (24), Paksa (21), Zaharu (20), Šajlo (19) kao i blizance Vivijen i Noksa (17).

Novo ročište u slučaju ŠAto Miravala zakazano je za 17. decembar, a javnost s nestrpljenjem čeka novi čin ovog dugotrajnog sudskog i ličnog sukoba jednog od najpoznatijih bivših parova Holivuda.

BONUS VIDEO:

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas