Глумица Џесика Алба је у доброј форми иако не воли да тренира, а кад је у питању исхрана, држи се принципа "фантастичне четворке".
Глумица Џесика Алба, која је недавно прославила 45. рођендан, позната је највише по улогама у филмовима "Дарк Ангел", "Хонеy" и "Инто тхе Блуе" у којим је показала завидну физичку спрему. Ипак, иако би многи помислили да се 45-годишња глумица држи строгих принципа и правила кад су у питању исхрана и тренинг, то није баш тако.
Како пише "Даилy Маи"л, Џесика се ослања на принцип у исхрани нутриционисткиње Кели ЛеВеqуе, који је познат као "Фаб Фоур Диет".
Реч је о начину исхране која се темељи да сваки оброк садржи четири важне групе намирница: протеине, масноће, влакна и поврће.
Циљ таквог приступа је да се стабилизује ниво шећера у крви и да се смање напади глади и осећај тескобе који се може јавити кад енергија нагло падне.
Анализирајући Џесикине навике у исхрани, нутриционисткиња је приметила да је глумица често прескакала доручак.
Уместо тога јој је саветовала да дан започне храњивим смутијем од зеленог поврћа, банане, чиа семенки, бадемово млеко и бадемов маслац.
Џесика Алба често једе биљне оброке четири дана у недељи, избегава процесуирану храну и млечне производе, али не практикује строга одрицања.
Викендом допушта себи већу флексибилнсност, па и тањир пасте.
Своју линију одржава и вежбањем, а иако на друштвеним мрежама повремено дели делове својих тренинга, од часова пилатеса до дугих шетњи на свежем ваздуху, признаје да јој тренинзи нису омиљена ствар.
"Нисам неко ко ће лагати. Вежбање је грозно. Зато волим да идем на групне тренинге, јер сам окружена другим људима, а то ме мотивише и држи одговорном", рекла је Џесика за "Схапе" 2015. године.
Временом је свхатила које ствари воли да ради и шта јој помаже да се ослободи стреса.
Иако разуме да свакодневно вежбање није могуће за све, глумица препоручује тренинг два до три пут анедељно.
"Ако можете да вежбате два или три пута недељноо, макар мало, било да је то јога, шетња, вожња бицикле или нешто друго, урадите то", рекла је за "Е! Неwс".
Неколико пута је већ истицала љубав према хот јоги.
"Неколико пута недељно се будим у 5:15 због часа хот јоге. Треба ми стварно добар аларм и јака кафа", признала је.
Улога у серији "Дарк Ангел" јој је помогла да развије дисцииплину и љубав према физичкој активности.
"Своје атлетско тело приписујем борилачким вештинама, гимнастици, плесу и тренинзима снаге које сам радила током снимања серије Дарк Ангел. То ме је учинило снажном и поставило стандард", рекла је.
(Супер жена)
БОНУС ВИДЕО: