Магнезијум је минерал који игра кључну улогу у метаболичким процесима у организму

Магнезијум игра кључну улогу у помагању вашем телу да функционише успешно.
- Поред тога што је саставни део наших костију, потребан је и за преко 300 ензимских реакција у телу - каже Робин Фороутан, регистровани дијететичар-нутрициониста специјализован за интегративну и функционалну медицину за Еверyдаy Хеалтх.
Магнезијум је укључен у контракцију мишиц́а, крвне судове, функцију нерава и формирање неуротрансмитера. Такође помаже да се осигура здрав срчани ритам. Ако имате недостатак или једноставно имате нижи ниво од оптималног, то може имати далекосежне последице по ваше свакодневно благостање. За жене млађе од 30 година, препоручени дневни унос је 310 милиграма (мг) и 320 мг за старије од 30 година. За мушкарце млађе од 30 година, то је 400 мг и 420 мг за старије од 30 година.
Симптоми недостатка магнезијума
Рани симптоми се односе на: губитак апетита, мучнину, поврац́ање, умор, слабост и тремор.
Главобоље и мигрене
Магнезијум може играти улогу у неуротрансмитерима који помажу у контроли или блокирању бола, према Америчкој фондацији за мигрену.
Грчеви мишиц́а током физичких активности
Пошто је магнезијум електролит неопходан за функционисање мишиц́а, можда ц́ете приметити да патите од честих грчева током физичке активности.
Синдром немирних ногу (РЛС) или ноц́ни мишиц́ни грчеви
Сматра се да су грчеви у ногама током ноћи повезани са недостатком магнезијума, а суплементација магнезијума се широко користи за ублажавање ових грчева.
Анксиозност или депресија
Одређеним неуротрансмитерима је потребан магнезијум да би правилно функционисали. Када су ваши неуротрансмитери ван равнотеже, можете се осец́ати анксиозним и имати потешкоц́а да се смирите, повец́авајуц́и ризик од менталних стања као што су анксиозност и депресија.
Умор
Магнезијум има улогу у синтези аденозин трифосфата, који се производи у митохондријама, односно енергетској фабрици ц́елија.
БОНУС ВИДЕО