· · Komentari: 0
ZDRAV ORGANIZAM

Tri PRIRODNA ANTIBIOTIKA koja će uništiti bakterije i ojačati IMUNITET!

Darovi prirode koji su od davnina poznati kao prirodni antibiotici.

1627896535_antibiotic-2179294_1920.jpg
FOTO: Piksabej

Još od davnina naši preci su poznavali pozitivna dejstva biljaka i njihovih različitih plodova u lečenju širokog spektra oboljenja.

Prirodni antibiotici mogu biti veoma korisni u svakodnevnom lečenju, pre nego što posegnemo za sintetičkim antibioticima, koji mogu oštetiti naš digestivni trakt jer u borbi protiv patogenih bakterija, oni uništavaju i one dobre bakterije koje su organizmu neophodne za jak imunitet.

Ostali prirodni antibiotici
Pored navedenih, u tradicionalnoj medicini su poznati kao prirodni antibiotici: Ulje od origana, ehinacea, kurkuma, ren i đumbir. 

Prirodni antibiotici

1. Beli luk

Odavno je poznat u medicini po svojim blagotvornim dejstvima. Prirodan je antibiotik i poseduje antivirusna, antifungalna i antimikrobna svojstva, pomaže u eliminisanju štetnih bakterija i štiti organizam.

U tradicionalnoj medicini koristi se za lečenje organa za disanje, oboljenja srca i krvnih sudova, glavobolje, bolesti organa za varenje, crevnih parazita, kožnih bolesti.

Pročitajte još: Tri prirodna probiotika koji će pomoći CREVIMA i izbaciti TOKSINE iz organizma

2. Propolis

Propolis je smeša voska i lepljivih materija koje pčele sakupljaju sa pupoljaka višegodišnjih biljaka. Poznat je kao prirodni antibiotik i štiti organizam od bakterija i jača imunitet.

Za razliku od farmaceutskih antibiotika, propolis je u stanju da uništi i viruse, a ne samo bakterije.

Pomaže i u lečenju kašlja, upale grla, sinusa i krajnika.

Foto: Piksabej

3. Manuka med

Manuka med je vrsta meda poreklom sa Novog Zelanda. Proizvode ga pčele koje oprašuju cvet poznat kao grm manuke. Antibakterijska svojstva manuka meda izdvajaju ga od tradicionalnog meda.

Metilglioksal je njegov aktivni sastojak i verovatno je odgovoran za ove antibakterijske efekte. Osim toga, manuka med ima antivirusna, protivupalna i antioksidativna svojstva. Tradicionalno se koristi za zaceljivanje rana, smirivanje grlobolje, sprečavanje karijesa i poboljšanje probavnih problema.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU

Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.